Polska dołączyła do rosnącej listy krajów, które potwierdzają swoje zaangażowanie w zrównoważoną eksplorację kosmosu, podpisując Traktat z Artemidy, który ustanawia wspólne zasady korzystne dla całej ludzkości.
Dokument został podpisany przez prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) Gregora Vrosnę podczas ceremonii, w której uczestniczył dziś zastępca administratora NASA Palm Mallory na Międzynarodowej Konferencji Kosmicznej (IAC) w Dubaju w Stanach Zjednoczonych. Zjednoczone Emiraty Arabskie.
„Chcę podziękować Polsce za zaangażowanie Ustalenie zasad spokojnego zachowania w przestrzeniAdministrator NASA Bill Nelson powiedział: „Żaden naród nie może osiągnąć tych celów w pojedynkę; silne międzynarodowe zaangażowanie z sojusznikami jest niezbędne”. Zapewnienie długoterminowej stabilności przestrzeni. Ekscytujące jest obserwowanie ciągłego rozmachu Porozumień Artemis, a wiele narodów pracuje nad zabezpieczeniem przyszłości kosmosu dla całej ludzkości.
„To zaszczyt być w Dubaju na Międzynarodowym Kongresie Lotniczym z prezydentem Brosny Vroshną, świętującym podpisanie umowy Artemis z Polską. W MRO okazaliśmy duże zainteresowanie zachowaniem środowiska kosmicznego na przyszłość” – powiedział Melroy. „NASA nadal angażuje się w dyskusje z naszymi partnerami i mam nadzieję, że wiele krajów na całym świecie dołączy do nas w podejmowaniu tego znaczącego zobowiązania”.
Umowy Artemis, Podpisano w październiku 2020 r. przez ośmiu pierwotnych sygnatariuszy, Ustanowienie praktycznych zasad prowadzenia współpracy w zakresie eksploracji kosmosu między 21st Century Lunar Exploration Programs NASA.
„W ciągu ostatnich 40 lat ponad 80 instrumentów zaprojektowanych i zbudowanych przez polskich naukowców i inżynierów było wykorzystywanych w różnych międzynarodowych misjach kosmicznych” – powiedział Vroshna. „Aneksja Polski do traktatu z Artemidy to kolejny ważny krok” Poprawa możliwości polskiego przemysłu lotniczego na arenie międzynarodowej.
Pakt Artemidy wzmacnia i egzekwuje porozumienie z 1967 r., które reguluje działania państw w zakresie eksploracji i użytkowania kosmosu, Księżyca i innych ciał niebieskich, znane również jako Traktat o Przestrzeni Kosmicznej. Konferencja rejestracyjna wzmacnia zaangażowanie Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w porozumienie Astronaut Rescue Agreement i inne standardy postępowania uznawane przez NASA i jej sojuszników.
Ponieważ NASA kontynuuje współpracę ze swoimi międzynarodowymi partnerami, inne kraje dołączą do umowy Artemis. Stwórz bezpieczną, spokojną i dostatnią przyszłość w kosmosie. Współpraca z nowymi i istniejącymi partnerami doda nowej energii i umiejętności, zapewniając wszystkim możliwość czerpania korzyści z naszej podróży badawczej i innowacyjnej.
W ramach programu Artemis NASA zabierze na Księżyc pierwszą kobietę i pierwszą kolorową osobę. Wraz z partnerami biznesowymi i międzynarodowymi, Firma, która po raz pierwszy prowadzi długoterminowe badania na Księżycu i wokół niego. Zapewni to, że NASA i jej sojusznicy będą gotowi na kolejny wielki krok dla ludzkości: zbadanie Marsa.
„Praktyk popkultury. Wielokrotnie nagradzany miłośnik telewizji. Twórca. Oddany geek kulinarny. Miłośnik Twittera. Miłośnik piwa”.
More Stories
Polska gospodarka osiągnęła najwyższy wzrost od dwóch lat na poziomie 3,2%
Finał w Polsce dla Oscara Husillos
Polska wstrzymuje wsparcie militarne dla Ukrainy