23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Latynoscy influencerzy, którzy zabrali głos podczas Konwencji Demokratów (i co powiedzieli o głosowaniu)

Konwencja Demokratów była świętem nadziei dla członków i zwolenników Partii Niebieskich. Wydarzenie, zwykle uroczyste i biurokratyczne, nabrało innego, bardziej otwartego tonu, zapraszając nie tylko polityków czy biznesmenów. Nie tylko przemówienia wygłosili wybitne osobistości Demokratów, takie jak Barack Obama, Bill i Hillary Clinton oraz Alexandria Ocasio-Cortez (która skorzystała z okazji, aby przeprowadzić ataki na kandydata Partii Republikańskiej, byłego prezydenta Donalda Trumpa), ale także goście specjalni na scenę weszli aktywiści, poeci i twórcy treści – z których wielu to Latynosi – którzy wygłosili przemówienia w kontekście platformy Demokratów, bezpośrednio wspierając ich politykę.

Tak było w przypadku Olivii Giuliany, działaczki politycznej i strategi z Teksasu, znanej jako zwolenniczka praw do aborcji, która pełniła funkcję dyrektora ds. polityki i spraw rządowych w organizacji non-profit Gen-Z for Change (która koncentruje się na promowaniu dyskursu obywatelskiego i działań w Pokolenie Y). Aktywistka, która identyfikuje się jako Latynoska, niepełnosprawna i gejka, wygłosiła przemówienie podczas trzeciego wieczoru konferencji, wzywając swoje pokolenie do głosowania. „Jak to się mówi: jeśli nie ma cię przy stole, jesteś na liście. A zatem, pokolenie Z, zajmijmy swoje miejsce w naszej demokracji i oddajmy głosy w listopadzie przyszłego roku na Kamalę Harris”. Wspomniał także, że widział w Teksasie, jak na różne sposoby próbowano blokować głosy obywateli, i podkreślił znaczenie walki o głosy.

Rola odgrywana przez takie postacie jak Juliana stała się kluczowa dla platform politycznych pragnących dotrzeć do młodszych pokoleń, które za pośrednictwem sieci społecznościowych są informowane o łatwych do spożycia treściach. Aktywistka ma obecnie ponad 600 tys. obserwujących i blisko 40 mln polubień na TikToku. W jednym ze swoich najczęściej oglądanych filmów (ponad 800 000 wyświetleń) opowiada swoim zwolennikom o problemach związanych z tłumieniem głosowania w Teksasie i zachęca ich do podjęcia działań. Jeśli chodzi o reakcje, jakie otrzymał na temat swojego udziału, dziesiątki komentarzy potwierdzały jego stanowisko i pracę.

READ  Lula spotkał się z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Rozmowa o „pokoju na świecie”

W jednym ze swoich postów Juliana pojawia się wraz z Antonio Arellano, wiceprezesem ds. komunikacji w NextGen America, kolejnej organizacji non-profit, która stara się „wzmocnić pozycję najbardziej zróżnicowanego i postępowego pokolenia Ameryki, aby mogła wprowadzić zmiany przy urnach wyborczych”. Arellano był jednym z wielu działaczy i Influencerzy Zaproszony do relacjonowania wydarzenia. W jednym z jej ostatnich postów widać, że nowojorska kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez przekazuje przesłanie zachęcające młodych ludzi do rejestrowania się w celu głosowania. Chociaż inne jego filmy przypominają relacje dostarczane przez tradycyjne media, kładzie nacisk na uatrakcyjnienie treści i pokazanie przemówień lub momentów, które mają największy potencjał wywarcia wpływu na odbiorców.

Umowa dała mu m.in Wyjątkowe miejsce dla ponad 200 osób Influencerzy Podobno dał je, aby relacjonować wydarzenie – Preferencyjne traktowanie w stosunku do mediów tradycyjnychDzieje się tak, ponieważ postacie te są bezpośrednio powiązane z ich polityką.

Trzeciego wieczoru na scenę konferencji wszedł działacz na rzecz praw imigrantów Carlos Eduardo Espina. Będąc synem imigrantów, prawnik, który zgromadził w swoich mediach społecznościowych ponad 10 milionów obserwujących, podkreślił historię swoich rodziców i zauważył, że Stany Zjednoczone to „kraj możliwości, gdzie wszystko jest możliwe”. Podobnie podkreślił społeczność imigrantów: „Są to ludzie, którzy ciężko pracują, wnoszą wkład w społeczeństwo, płacą podatki tylko dlatego, że imigranci płacą podatki i bardzo kochają ten kraj”. W pewnym momencie swojego przemówienia młody człowiek nazwał retorykę Donalda Trumpa „niebezpieczną i bardzo nieamerykańską” i stwierdził, że wpuszczanie imigrantów do kraju nie jest ani polityką Republikanów, ani Demokratów, ale raczej „amerykańską wartością”.

Przemówienie spotkało się z aplauzem i tysiącami reakcji w mediach społecznościowych. W komentarzach w języku angielskim i hiszpańskim pod ich postami pojawiają się wyrazy wsparcia dla Partii Demokratycznej i komunikaty nawołujące młodych ludzi do głosowania.

READ  Klucze do prób usunięcia Trumpa z urny w 2024 roku

Plus głosy łacińskie też tam były Influencerzy Inne aktywa to Nabila Nour, bizneswoman znana ze swojego kanału w YouTube, na którym dzieli się treściami poświęconymi modzie i życiu amerykańskiej muzułmanki. Przed wystąpieniem na wydarzeniu jako prelegentka Nour podzieliła się w mediach społecznościowych, że powodem jej pojawienia się były „wszystkie krążące historie na temat problemów z płodnością”, ponieważ jest kobietą, która borykała się z tymi trudnościami. „Oprócz wolności reprodukcyjnej mam nadzieję, że istnieje przyszłość, w której wszystkie głosy zostaną usłyszane i wierzymy, że nasi przywódcy słuchają”. „Nie wykorzystałam swojego czasu na scenie na podziwianie kandydatki, ale na zachowanie Fundacji On the Hope, która przeprowadziła tak wielu z nas przez naszą podróż po niepłodności, podczas gdy „oni są mistrzami świetlanej przyszłości”. spodobało się” jej przesłanie i chociaż duża część komentarzy wspiera ją lub partię, zdarzają się też krytycy.

Śledź wszystkie informacje dotyczące wyborów w Stanach Zjednoczonych na stronie Nasz cotygodniowy biuletyn.