21 września, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Działa na parę wodną i kosztuje 100 milionów euro

Działa na parę wodną i kosztuje 100 milionów euro

Postęp w zakresie zrównoważonej mobilności jest coraz bardziej imponujący i pełen potencjału. Żyjemy w czasach, w których nie trzeba wybierać między silnikiem o dużej mocy a silnikiem o zerowej emisji. Osiągnięcie to w dużej mierze wynika z rozwoju wodoru jako źródła energii, co pozwoliło francuskiej firmie wyprodukować pierwszy silnik pięciosuwowy o neutralnej emisji CO2.

Francja wynalazła pierwszy silnik pięciosuwowy: napędzany wodorem i nie emitujący dwutlenku węgla

Wodór w miarę jego dostępności staje się coraz ważniejszym paliwem dla przyszłej mobilności Pojemność energetyczna jest trzykrotnie większa niż węglowodorów Jedynym produktem ubocznym, jaki emituje, jest para wodna. Ponadto można go stosować w silnikach spalinowych, nawet w silnikach konkurencyjnych, takich jak wodorowy samochód wyścigowy opracowany przez Toyotę.

Przemysł wodorowy rozwija się w Europie szybko, napędzany koniecznością porzucenia zależności od paliw kopalnych i zajęcia pozycji na rynku, który będzie kluczowy dla samochodów przyszłości. Choć obecnie największą przeszkodą jest brak infrastruktury magazynowej, dystrybucyjnej i marketingowej, jej rozwiązanie jest tylko kwestią czasu.

We Francji napęd wodorowy z pewnością będzie w przyszłości codziennością i dlatego wyniósł on napęd wodorowy na nowy poziom. Niedawno firma EHM wprowadziła na rynek nowy model Obejmuje piąty etap cyklu spalania Wykorzystanie pozostałej energii, która zostaje rozproszona po zakończeniu każdego cyklu, co prowadzi do znacznego wzrostu wydajności.

Nieoczekiwana innowacja: większa moc i osiągi przy tej samej ilości paliwa

Silnik czterosuwowy, jak sama nazwa wskazuje, pracuje w czteroetapowych cyklach: najpierw do cylindra wtryskiwane jest powietrze i paliwo; Tłok następnie spręża mieszaninę; Iskra ze świecy zapłonowej powoduje następnie eksplozję wzmocnioną przez kompresję; Cykl kończy się wraz z wypuszczeniem gazów i rozpoczyna się nowy cykl.

W fazie wydechu oprócz pozostałych gazów wydalana jest również pozostała część energii. EHM od jakiegoś czasu bada sposób wykorzystania pozostałej energii do zwiększenia efektywności paliwowej. rozwiązanie? Dodanie piątego etapu, w którym ePara wodna powstająca po spaleniu kierowana jest do drugiego cylindra.

READ  Japończycy świętują Dzień Pocki-Kudasai

Chociaż francuska firma nie podała dalszych szczegółów na temat technologii, która umożliwia to rewolucyjne ulepszenie, posiada pięć patentów potwierdzających wykonalność jej wynalazku. Jak wynika z danych zebranych podczas testów przeprowadzonych dla tego silnika wodorowego, udało się zwiększyć wydajność silnika 37% silników konwencjonalnych do 50%.

Jakie plany ma EHM wobec swojego pięciosuwowego silnika wodorowego?

Spółka rozpoczęła już procedury dodawania inwestorów. Początkowym celem jest pozyskanie w ciągu trzech lat 100 mln euro na rozpoczęcie fazy produkcyjnej. Pierwsza faza rozpocznie się od 3500 jednostek rocznie, aby zwiększyć tę ilość do 9000 i będzie miała moc 360 koni mechanicznych i będzie przeznaczona dla pojazdów ciężkich, takich jak śmieciarki i ciężkie ładunki.

Opracowanie silnika tego typu wiąże się z trudnością polegającą na braku możliwości dostosowania technologii do istniejących paliw, choć nie wydaje się to stanowić problemu dla Francuzów, którzy mają nadzieję na utworzenie fabryki w Chatelain w Finistère. Który zatrudniałby około 50 osób.

Czyste paliwo z nieograniczonymi możliwościami

Wodór ma potencjał do niezliczonych zastosowań dzięki swojej efektywności energetycznej i możliwości napędzania pojazdów poprzez emisję pary wodnej wolnej od szkodliwych gazów. Obecnie badane są technologie, od dużych statków transportowych po latające taksówki zdolne pokonać 800 km.