28 września, 2024

Brazylia pokonała Polską na rozgrzewce przedolimpijskiej

W poniedziałek (24) reprezentacja Brazylii w koszykówce zwyciężyła 91:75 w towarzyskim meczu z Polską w Opatiji w Chorwacji. Będzie to pierwszy z trzech meczów, które drużyna rozegra przed Igrzyskami Olimpijskimi rozpoczynającymi się 2 lipca.

Brazylia pokonała Polską w ostatnim przedolimpijskim teście

gra

Pierwsza kwarta koszykarskiego meczu zakończyła się wynikiem 21 do 21, podczas gdy Polki prowadziły sześcioma punktami (14 do 21). W drugiej kwarcie Brazylia po raz pierwszy dominowała, mimo że Polska objęła prowadzenie. Do stanu 32:32 doszło, ale od tego momentu wynik już nigdy nie był remisowy. W tym meczu Brazylia wygrała 49-39.

W trzeciej kwarcie Brazylia nie poddała się groźbie Polski, która zdobyła siedem punktów z rzędu i ponownie zwiększyła wynik. Kwarta zakończyła się wynikiem 66:59. Ostatecznie w poprzedniej kwarcie Brazylijczycy raz zakończyli mecz i prowadzili różnicą 20 punktów. Ostatecznie jednak mecz zakończył się różnicą 16 runów 91 do 75.

Bruno Caboclo był czołowym strzelcem Brazylii z 21 punktami, a Maosinha miał 12 punktów. A jeśli chodzi o asysty, Vitor Benitez miał sześć punktów.

Zwycięzca, klasyfikacja

Przedolimpijski turniej koszykówki odbędzie się w Rydze na Łotwie i tylko zwycięzcy zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r., a Brazylia w grupie „B” wraz z Kamerunem i Czarnogórą. Grupa A obejmuje Gruzję, Filipiny i Łotwę. Do półfinału awansuje po dwóch najlepszych z każdej grupy.

Mecze towarzyskie wraz z przygotowaniami pomogą chorwackiemu trenerowi Petrovicowi w ustaleniu składu przedolimpijskiego. Kadra składa się z 14 zawodników, ale do Rygi pojedzie tylko 12 zawodników.

Dziennik

Następny mecz koszykówki przeciwko Chorwacji odbędzie się 26 czerwca w Opatiji. Tymczasem w ostatnim meczu przed igrzyskami olimpijskimi Brazylia zmierzy się ze Słowenią 28 czerwca w Lublanie, stolicy Słowenii.