Tegucigalpa, 26 czerwca (EFE) Ośmieliłeś się mnie zabić, bo nie chciałem pozostać przy życiu”.przypomina członek opozycji z Nikaragui w raporcie opublikowanym w poniedziałek z okazji Międzynarodowego Dnia Pomocy Ofiarom Tortur.
Te i inne zeznania zostały ujawnione w raporcie „Systematyczne 158 przypadków tortur”, przygotowanym przez nikaraguańską grupę praw człowieka Nunca Más, w kontekście kryzysu, którego Nikaragua doświadcza od kwietnia 2018 roku.
Grupa, która udokumentowała zeznania 158 zwolnionych więźniów i umieściła przy każdym z nich teczkę, wyjaśniła, że w raporcie nie wymieniono nazwisk ofiar ani ich inicjałów „w celu ochrony ich tożsamości i tożsamości ich rodzin, a także nie wymienić nazwiska ofiar, aby narazić je na większe represje przeciwko nim”.
W zeznaniach młodej kobiety, która została wykorzystana seksualnie, szczegółowo opisała, w jaki sposób szef policji ją obraził, a następnie zaatakował ją fizycznie przed popełnieniem aktu gwałtu, bez wytrysku na nią.
„Powiedział mi, że nie mogę ryzykować bycia terrorystyczną dziwką jak ja, a ja miesiączkuję. Wyjął chusteczkę z torby, umył się i powiedział do mnie: „Wrócę później, bo muszę się tym nacieszyć”. Zapytałem go o moje ubrania i wyszedłem z płaczem. fabuła.
Powiedziała, że później dwóch funkcjonariuszy szefa policji znęcało się nad nią, a potem dołączyło do niej trzech innych. Jej napaść na tle seksualnym każdego dnia stawała się koszmarem.
Co najmniej 40 metod tortur
W swoim raporcie stowarzyszenie było w stanie zidentyfikować co najmniej 40 form lub metod tortur w 158 udokumentowanych zeznaniach.
Wśród nich wymienił bicie pięściami i kopnięcia, które otrzymali od funkcjonariuszy policji, więzień, personelu wojskowego i/lub agentów quasi-rządowych, które zostały zadenuncjowane w 130 ze 158 udokumentowanych przypadków.
Również urazy lub uderzenia tępymi przedmiotami lub bronią palną, porażenia prądem, poparzenia od papierosów lub czarnego plastiku topiącego się na skórze, zatrucia pojemnikami z gazem łzawiącym i zbyt ciasnymi kajdankami.
Oprócz strzelania do ludzi Kąpiele w zimnej wodzie, tortury wiszące, duszenie, duszenie suche i mokre, trakcja, usuwanie paznokci, tortury posturalne, rany szarpane, użycie ziemi lub popiołów.
Stosowali również metody, które stopniowo niszczyły moralność i stabilność emocjonalną ludzi, takie jak izolacja, przeludnienie, odmowa opieki medycznej oraz liczne groźby, głównie wobec dzieci i krewnych, w tym śmierć i okaleczenie genitaliów lub innej części ciała. ciało.
Według zeznań strażnicy stale nakłaniali ich do popełnienia samobójstwa lub gry w „rosyjską ruletkę”, przerywali im sen i zmuszali do zażywania narkotyków.
Wymuszona nagość i napaść seksualna
W odniesieniu do form przemocy seksualnej kosztem ofiar, którym grupa poświęciła osobny rozdział, 99 przypadków wymuszonej nagości, 14 gróźb gwałtu, 10 napaści na tle seksualnym, 10 robienia zdjęć i filmów pod wymuszoną nagością oraz 9 przypadków nadużyć seksualnych zostało potępionych.
Podobnie udokumentowano praktyki napaści na tle seksualnym podczas przeszukań krewnych więźniów politycznych oraz wymuszoną nagość podczas przeszukań członków rodzin.
Nikaragua przeżywa kryzys polityczny i społeczny od kwietnia 2018 r., który pogłębił się po wyborach parlamentarnych 7 listopada, w których prezydent Daniel Ortega został ponownie wybrany na piątą i czwartą kadencję z rzędu oraz drugą wraz z żoną Rosario Murillo. wiceprezydent. Ze swoimi głównymi rywalami w więzieniu.
(c) Agencja EFE
Możesz być także zainteresowany | na filmie
Organizacja Państw Amerykańskich wzywa Nikaraguę do „zaprzestania łamania” praw człowieka i uwolnienia więźniów politycznych
„Miłośnik kawy. Rozrabiaka. Nieuleczalny introwertyk. Subtelnie czarujący badacz twitterów. Wielokrotnie nagradzany mediaholik społecznościowy. Miłośnik internetu”.
More Stories
Chiny wzywają Stany Zjednoczone do porzucenia doktryny Monroe i poszanowania suwerenności Ameryki Łacińskiej, w tym Meksyku
Peruwiańska Carolina Herrera wygrywa batalię prawną o swoje nazwisko z projektantką Carolina Herrera
Włożył pizzę do kuchenki mikrofalowej, włączył się alarm przeciwpożarowy i teraz musi płacić strażakom