30 kwietnia, 2024

Euro 2020: Hiszpania pokonała Słowację, Szwecja pokonała Polskę w pierwszej grupie | Wiadomości o Euro 2020

pierwszy szwedzki zespół E z siedmioma punktami, 3-2 przeciwko Polsce; Hiszpania zajęła drugie miejsce z pięcioma punktami po wygranym pierwszym meczu ze Słowacją.

Hiszpania pokonała Słowację 5:0, by rozegrać ostatnie 16 starcie Euro 2020 z Chorwacją, podczas gdy Szwecja znalazła się na szczycie tabeli, strzelając bramkę z przestoju Polski.

Słowacki bramkarz Martin Dubrovka popisał się fenomenalną interwencją, aby obronić rzut karny Alvaro Moraty, ale strzał Pabla Serbii z poprzeczki wrócił do bramki, co dało Hiszpanii pół godziny, gdy wrzucił piłkę do własnej bramki.

Imeric Laporte awansował do drugiego gola w środę, pierwszy mecz Hiszpanii w piłce nożnej, zanim strzelił gola w drugiej połowie Sarabii, Ferrana Torresa i samobójczego gola Juraja Cuca.

Podopieczni Luisa Enrique, który jest drugi w grupie E z pięcioma punktami i dwoma punktami przed Szwecją, zmierzy się w poniedziałek w Kopenhadze z Chorwacją. Słowacja, która zajęła trzecie miejsce z trzema punktami i różnicą bramek minus pięć, wraca do domu.

Victor Klaassen świętuje trzecią bramkę Szwecji przeciwko Polsce [Anton Vaganov/Reuters]

W drugim meczu grupy szwedzki skrzydłowy Emil Forsberg strzelił dublet, w tym drugi najszybszy gol w historii mistrzostw Europy, a bramka Victora Klaassena pomogła jego krajowi w zwycięstwie 3:2 nad Polską.

Złamał serce polskiej kampanii po tym, jak został podwójnie podwojony przez kapitana talizmanu Roberta Lewandowskiego, którego wyrównanie w 84. minucie dało im iskierkę nadziei przy 2-2.

Szwecja zmierzy się z trzecią drużyną z grupy B, C lub D – Finlandią, Ukrainą lub Czechami w Glasgow 29 czerwca.

READ  Saiga wzmacnia swoją obecność w Europie Wschodniej poprzez nabycie spółki w Polsce