24 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stellantis rozszerza swoją sieć programistyczną na Polskę |  Komunikacja kooperacyjna

Stellantis rozszerza swoją sieć programistyczną na Polskę | Komunikacja kooperacyjna

Amsterdam, 15 lutego 2023 r. — Stellandis NV rozszerza swoją sieć inżynierii i rozwoju oprogramowania do ośmiu centrów i otwiera nową działalność w Polsce. Polskie centrum oprogramowania będzie zatrudniać 300 pracowników zajmujących się analizą danych oraz rozwojem i walidacją oprogramowania i będzie zlokalizowane w Gliwicach, w pobliżu zakładu produkcyjnego Stellandis.

Stellandis GlobalLogic Inc. z którym współpracuje, która świadczy usługi inżynierii cyfrowej, rekrutuje talenty i szybko tworzy centrum oprogramowania w Polsce. Centralna lokalizacja wykorzystuje wiedzę techniczną regionu i zaplecze akademickie na poziomie uniwersyteckim, jednocześnie dodając zasoby programistyczne do istniejących operacji technologicznych Stellandis w Europie.

Zespół Polish Software Center skupi się głównie na rozwoju oprogramowania core, rozwoju aplikacji, DevOps i automatycznej weryfikacji.

„Otwarcie tego nowego centrum oprogramowania w Polsce to kolejny kamień milowy w realizacji naszej strategii Dare Forward 2030” – mówi Yves Bonnefont, dyrektor ds. oprogramowania w Stellandis. „Oprogramowanie odgrywa kluczową rolę w dążeniu do bycia liderem branży w zakresie obsługi klienta w zakresie usług i produktów, a także w naszym wiodącym w branży zobowiązaniu do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2038 r.”.

Stellandis posiada obecnie osiem centrów rozwoju oprogramowania w siedmiu krajach:

  • Brazylia: Pernambuco
  • Francja: Poissy
  • Niemcy: Russelsheim
  • Indie: Bangalore i Hyderabad
  • Włochy: Turyn
  • Polska: Gliwice
  • USA: Auburn Hills, Michigan

Polski zespół wniesie wkład w globalną sieć rozwoju oprogramowania, która odgrywa kluczową rolę w rozwoju pojazdów definiowanych programowo (SDV) firmy Stellandis, które zapewniają funkcje zorientowane na klienta przez cały okres eksploatacji pojazdu, w tym aktualizacje. jest produkowany.

„Budowanie infrastruktury w naszych pojazdach, która może łatwo i bezproblemowo dostosowywać się do oczekiwań kierowcy, jest kluczowym elementem globalnego dążenia Stellandis do dostarczania najnowocześniejszej mobilności” – powiedziała Tara Wachter, starszy wiceprezes Stellandis. Rozwój.

Oparta na oprogramowaniu strategia Stellantis wykorzystuje platformy technologiczne nowej generacji, opierając się na istniejących możliwościach pojazdów połączonych, aby zmienić sposób interakcji klientów z pojazdami i wygenerować dodatkowe 20 miliardów euro rocznych przychodów do 2030 roku.

READ  Lekkoatletyka-Polska wygrywa pierwszą sztafetę mieszaną 4x400m