23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Argentyna, Turcja, Brazylia, Senegal i Polska to kraje reprezentowane w programach SoNna – Informativo Mediodia w Huesca.

Argentyna, Turcja, Brazylia, Senegal i Polska to kraje reprezentowane w programach SoNna – Informativo Mediodia w Huesca.

Czwarta edycja festiwalu SoNna Huesca 2023 Dźwięki w Naturze, organizowanego przez Radę Prowincji Huesca, kontynuuje nowe szczegóły. Od swojego powstania latem 2020 roku konkurs będzie skupiał głosy i rytmy z innych krajów i kontynentów. Międzynarodową obsadę uzupełnili Turek Ali Doğan Konultas, Sofia Viola i Diana Baroni z Argentyny, Boles Kroc, Momi Maika z Senegalu i Pia Ferreira z Brazylii.

Od tureckiej Anatolii do wnętrza Argentyny, przez Senegal i BrazylięBukiet międzynarodowych propozycji SoNna Huesca połączy nas z innymi światami 2023 roku A inne kultury podzieliły dziedzictwo kulturowe, z którego przybyły dla nas poprzez artystów, naukowców i kompozytorów.

Jako pierwszy pojawił się w programie 15 lipca był to turecki Ali Dogan Konultas. Będąc światowym autorytetem w folklorze Anatolii i Mezopotamii, zaprezentuje swój album Kiki (2022) w trzech formatach, nad którymi pracuje w terenie od ponad dziesięciu lat. Tytuł albumu to nazwa jego rodzinnego miasta we wschodniej Anatolii, a w nim umieszcza utwory w językach takich jak ormiański, kurdyjski, turecki czy kurmański. Artystka wystąpi w Art and Nature Space w Pireusie, tradycyjnej scenerii Zona Huska. Kompleks położony jest w pobliżu Ermitażu Korony Pires w La Hoya de Huesca.

23 lipca kolej na Argentynkę Sofię Viola, piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Wykorzystując style podmiejskie, rockowe, tropikalne i starożytne, Sofia Viola skomponowała ponad sto piosenek z muzycznymi rytmami o korzeniach latynoskich, andyjskich i jazzowych. W towarzystwie gitary i roncogo (boliwijskiego sarango), zgodnie ze swoim koczowniczym stylem, w młodości koncertował solo w Boliwii i Peru, a także w Kolumbii, Paragwaju, Brazylii i oczywiście w Argentynie, śpiewając i dzieląc się. Ale przede wszystkim wciągające rytmy i piosenki. Potem pojawił się w Europie i zdążył wskoczyć do dużego basenu, gdzie zadebiutował w wieku 25 lat w Pirenejach Południowych (2014). Wystąpi w klasztorze Virgen de la Piedad w Almunia de San Juan, który jest połączony z Zona Huesca, położoną na południowy wschód od Almunia de San Juan.

READ  Francja pokonała Polskę na oczach własnej publiczności i obroniła złoto olimpijskie w siatkówce mężczyzn

29 lipca przyszła kolej na Croca Zadebiutuje 29 lipca w SoNna Huesca, róg Olivera w Alperula de Dubo. Założony w 1992 roku przez Tomasza Cukurbę (altówka), Jerzego Paoła (akordeon) i Tomasza Ladowa (kontrabas), zespół wyrósł z krakowskiej Akademii Muzycznej i kojarzony jest z muzyką klezmerską, ale obecnie porusza się w wielu różnych gatunkach. Inspirują się muzyką etniczną z całego świata i wzbogacają ją swoimi improwizacjami, tworząc niepowtarzalny styl. Po ponad dwudziestu opublikowanych utworach, w 2022 roku grupa obchodziła 30. nowy system w tym roku dla Huesca.

4 sierpnia kolej na Momi Maikę z Senegalu W Llanos de Planduviar (Broto) to tak, typowa scena zawodów. Momi Maiga przedstawia Neo, co oznacza duszę w Mantinga, ojczystym języku młodego senegalskiego muzyka, piosenkarza i kompozytora. Kora i głos są dla niego nośnikiem refleksji na temat ludzkich wartości, co jego rodzina robi od wieków z pokolenia na pokolenie. Pochodzący ze słynnej muzycznej rodziny Sissoko dołączył do kwartetu z trzema muzykami mieszkającymi w Katalonii.

Pia Ferreiramultiinstrumentalista, wokalista, autor tekstów, aranżer, producent muzyczny i aktywista. Urodził się w Minas Gerais (Brazylia), a jego muzykę można określić jako „Afrodiasporic Art” lub Black World Music, z wszelkimi wpływami, od gospel po rap. Uważa swoją sztukę za muzykę czarnych kobiet. Zwolenniczka czarnego feminizmu, Pia jest znana ze swoich społecznie i politycznie naładowanych tekstów. Rzuca wyzwanie rasizmowi, seksizmowi, homofobii i jest ikoną walki z Bolsonaro.

Jego najnowszy pełnometrażowy album, Faminda (2022), jest centralnym punktem jego europejskiej trasy koncertowej w 2023 roku, która potrwa od maja do września. W Hiszpanii zaplanował tylko dwa koncerty, w tym jeden w SoNna 2023, 19 sierpnia, W uprzywilejowanym i bezprecedensowym otoczeniu: Bodegas Enade, w Salas Bajas, aby połączyć muzykę i wino. Nie zabraknie również sztuki i enologii.

Enate to jednocześnie winiarnia i muzeum. Odkąd piwnica z winami i sala wystawowa zaczęły swoją podróż w 1991 roku, Ennet uważa sztukę za istotę swojej tożsamości. W związku z tym każde z jej win jest kojarzone ze słynnym malarzem, którego prace widnieją na etykiecie. Antonio Saura (1992) był pierwszym artystą, który nosił jedną ze swoich butelek. Z ponad 400 oryginałami, jego prywatna kolekcja rozpoczęła się w 1992 roku, co czyni ją jedną z najważniejszych galerii sztuki współczesnej w Hiszpanii i wyjątkową ze względu na bezpośredni związek między sztuką a winem.

READ  Partie liberalne otwierają w Polsce nowy etap wśród nawoływań do zemsty i pojednania | Międzynarodowy

Międzynarodową listę uzupełnia Diana Baroni z Argentyny, która 20 sierpnia wystąpi w grupie rzeźbiarskiej Arte y Naturalesa w Abico. Urodzona nad brzegiem rzeki Paraná w Rosario, Diana Baroni jest jedną z najsłynniejszych flecistek w Ameryce Łacińskiej. W SoNna Huesca Ronald zaprezentuje swoje dzieło Mujeres (2023) jako trio z Martinem Alonso (viola de campa) i Rafaelem Guelem Friasem (gitara barokowa, flet, perkusja).

Słuchaj na żywo COPE, najbardziej szanowanego radia komunikatora. Jeśli wolisz, możesz pobrać aplikację Cobb iOS (iPhone) I Android.

Pamiętaj, że w COPE znajdziesz świetne analizy bieżących spraw, klucze naszych komunikatorów do zrozumienia wszystkiego dookoła, świetne historie, rozrywkę, a przede wszystkim dźwięki, których nie znajdziesz nigdzie indziej.