23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Philip Morris Tobacco Company przenosi część produkcji z Polski na Wyspy Kanaryjskie

Philip Morris Tobacco Company przenosi część produkcji z Polski na Wyspy Kanaryjskie

Philip Morris International (PMI) Dos Santos zdecydował o przeniesieniu części swojej konwencjonalnej produkcji tytoniu z fabryki w Polsce na Gran Canarię. 15 mln euro i utworzenie 120 nowych miejsc pracy na wyspach.

Dyrektor generalny PMI na Hiszpanię i Portugalię, Enrique Jimenez, poinformował w środę, że po spotkaniu z prezydentem Wysp Kanaryjskich Angelem Victorem Torresem, prezes firmy chce przedstawić wszystkie szczegóły tego biznesu. projekt. W spotkaniu wzięli udział Carmina Fuste, dyrektor generalny Philip Morris in the Islands oraz Dazil Barretto, dyrektor Dos Santos.

Nowa produkcja ma na celu zaopatrzenie dwunastu krajów Unii Europejskiej, Niemiec, Włoch, Francji czy Belgii, wnosząc łączną wartość ponad 36 milionów euro. Banan. W rzeczywistości 84% całkowitej krajowej produkcji wyrobów tytoniowych jest wytwarzane na Wyspach Kanaryjskich, co odpowiada za 1% PKB Wysp Kanaryjskich i tworzy 5 279 miejsc pracy.

Prezydent Wysp Kanaryjskich podkreślił, że zaangażowanie Philipa Morrisa i dos Santosa to „dobra wiadomość” dla dywersyfikacji gospodarczej wysp i produkcji tytoniu, które, jak przypomniał, od 1997 r. uważane są przez parlament regionalny za podstawową strategię. Sektor Wysp Kanaryjskich, ze względu na tworzone miejsca pracy i osiągany eksport, mógłby zainwestować około 170 milionów euro, co jest bardzo zbliżone do tego, które generuje eksport bananów.

Ze swojej strony dyrektor generalny PMI na Hiszpanię i Portugalię, Enrique Jiménez, „Mówimy o działalności na dużą skalę dla fabryki, sektora przemysłowego wysp i salda eksportu. Z bardzo pozytywną działalnością, z pewnością wyjaśnioną przez tradycja, z której ten kraj jest dumny, oraz innowacyjność, którą Dos Santos był w stanie wdrożyć, to niewątpliwie czyni go doskonałym wyborem dla PMI.

Zdaniem Jimeneza jest to projekt, który może mieć „bardzo istotny” wkład w gospodarkę wysp i świadczy o „silnym zaangażowaniu” Philipa Morrisa w „strategiczne” terytorium, które „pomoże zdywersyfikować gospodarkę” i utrzymać tytoniu jako strategicznego przemysłu na archipelagu i wyspach.

READ  Projekt ustawy w Polsce o zalegalizowaniu pobytu ukraińskich uchodźców

Tymczasem dyrektor Dos Santos, Dácil Barreto, zauważył, że bycie powiernikiem PMI i wybór do realizacji tej produkcji w konkurencji z czterema europejskimi fabrykami po dwunastu latach współpracy jest bardzo satysfakcjonujący.

W tym sensie, skomentował, „dowodzi to, że firma taka jak Dos Santos, rodzinna firma z kapitałem kanaryjskim, może współpracować z międzynarodowymi firmami o wysokich standardach, które wywodzą się z tytoniu przemysłu kanaryjskiego” . Tradycja, pozycjonująca firmy z wyspy jako liderów w tej dziedzinie, aby stawić czoła bardziej zglobalizowanemu i bardziej konkurencyjnemu rynkowi.

Przyszłość bez dymu tytoniowego

Decyzja PMI jest przykładem zmiany firmy w kierunku przyszłości wolnej od dymu tytoniowego, wskazując, że jej fabryka w Krakowie (Polska) koncentruje się wyłącznie na produkcji niespalanych alternatyw, aby zaspokoić rosnący popyt. Dla Wysp Kanaryjskich produkcja firmy Philip Morris koncentruje się na produkcji cygaretek, zbliżonych do papierosów pokrytych naturalną warstwą tytoniu i filtrem.

Dlatego optymalizacja jej procesów polega na przeniesieniu części produkcji wyrobów konwencjonalnych do innego ośrodka. Wybór Wysp Kanaryjskich i Dos Santos wynika z wewnętrznej konkurencji, w której cztery inne fabryki w Europie są zainteresowane przejęciem produkcji.

Dzięki temu zaangażowaniu BMI wzmacnia swoje zaangażowanie na Wyspach Kanaryjskich i konsoliduje swoje tytoniowe dziedzictwo, podkreślając rozległą wiedzę posiadaną przez Dos Santos, firmę o stuletniej historii – i 100% kanaryjskim kapitale. Wysokie standardy jakości Philip Morris.