24 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bank Światowy: Globalny poziom zadłużenia wzrośnie „znacząco” w 2021 r.

Bank Światowy: Globalny poziom zadłużenia wzrośnie „znacząco” w 2021 r.

Reutera. – Prezes Banku Światowego David Malpass powiedział, że poziom zadłużenia w krajach o niskich i średnich dochodach gwałtownie wzrósł w 2021 r., a Chiny odpowiadają za 66% pożyczek od oficjalnych wierzycieli dwustronnych, podkreślając potrzebę zmniejszenia zadłużenia.

Wskazuje na to roczny raport Banku Światowego na temat globalnych statystyk zadłużenia, który ma zostać opublikowany w przyszłym miesiącu W redukcji zadłużenia powinni uczestniczyć również wierzyciele prywatniMalpass powiedział Reuterowi w wywiadzie w piątek.

Grupa 20 największych gospodarek i Klub Paryski ustanowiły pod koniec 2020 r. wspólne ramy naprawy zadłużenia, aby pomóc krajom przezwyciężyć skutki pandemii COVID-19, ale ich wdrożenie zostało opóźnione.

Czytać: Skarb Państwa refinansuje dług z 2025 r., aby pomóc w „przekształceniu” następnego rządu

Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i zachodni urzędnicy coraz częściej wyrażają frustrację wobec Chin, obecnie największego na świecie oficjalnych wierzycieli dwustronnych, oraz wobec banków sektora prywatnego za to, że nie działają szybciej.

Wstępne dane opublikowane przez Bank Światowy pokazał w czerwcu, że zadłużenie zewnętrzne krajów o niskich i średnich dochodach wzrosło średnio o 6,9% w 2021 roku.do 9,3 mld USD, przekraczając tempo wzrostu o 5,3% odnotowane w poprzednim roku.

Malpass powiedział, że długo oczekiwany przez bank raport International Debt Statistics był niepokojący, ale nie podał dokładnych liczb.

„Pokazuje, że wielkość długu znacznie wzrosła… a kwota należna Chinom wynosi około 66% wszystkich oficjalnych wierzycieli dwustronnych” – powiedział, dodając, że chińskie podmioty są również głównymi wierzycielami komercyjnymi.

Urzędnicy Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego twierdzą, że 25% gospodarek wschodzących i rozwijających się jest w trudnej sytuacji zadłużenia, a odsetek ten wzrasta do 60% w krajach o niskich i średnich dochodach.

Szoki klimatyczne, rosnące stopy procentowe i inflacja zwiększyły presję na gospodarki, które wciąż wychodzą z Covid-19.

Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco