Wodorowęglan sodu (NaHCO3) jest znany ze swojego stosowania jako doustnego środka zobojętniającego kwas. I wskazali na portalu, że „jego mechanizm działania polega na neutralizacji kwasu solnego, który jest wydzielany w żołądku”. Dbaj o siebie
Specjaliści podają również zalecenia dotyczące spożycia wodorowęglanu sodu, na przykład ostrzegają, aby nie używać go dłużej niż dwa tygodnie, dodatkowo jego spożycie powinno wynosić maksymalnie dwa razy dziennie.
Wyjaśnili na portalu, że wodorowęglan sodu jest używany w kuchni głównie do pieczenia, ale dzięki swoim właściwościom leczniczym może pomóc „leczyć objawy niektórych schorzeń”. Lepiej ze zdrowiem. Sugerują na w/w serwisie, że przed spożyciem do celów leczniczych najlepiej skonsultować się z lekarzem.
W organizmie człowieka NaHCO3 neutralizuje również kwasowość kwasu solnego w żołądku, czyli jest silnym środkiem zobojętniającym kwas. Naukowcy używają go w laboratoriach ze względu na jego alkaliczne właściwości trawienne.
Z drugiej strony może również pomóc złagodzić swędzenie i ból w przypadku pokrzywki, użądleń i ugryzień. Ponadto, według niektórych badań, pomaga również złagodzić objawy oparzeń słonecznych, zwłaszcza w połączeniu ze składnikami takimi jak skrobia kukurydziana i płatki owsiane. Lepiej ze zdrowiem.
Ale we wspomnianym portalu ostrzegają przed tym Soda oczyszczona może uszkodzić skórę w pewnych sytuacjach, gdy nie jest właściwie używana. Na przykład: „Jeśli zostanie nałożony na pieluszkę, skóra dziecka może bardzo ucierpieć”. W takich przypadkach specjaliści wykluczają to i zalecają stosowanie talku dla dzieci.
Soda oczyszczona ma kilka zastosowań, a do najpopularniejszych należą:
Składniki
- 1 łyżeczka sody oczyszczonej (5 g).
- 1 szklanka ciepłej wody (200 ml).
Przygotować
1 łyżkę sody wlej do szklanki ciepłej wody. Następnie musisz upewnić się, że dobrze się rozpuszcza. Gotowy, w ten sposób możesz skonsumować balsam.
Należy również pamiętać, że wodorowęglan sodu nie powinien być stosowany w niektórych sytuacjach, gdyż szczególną ostrożność należy zachować u osób z następującymi schorzeniami:
- Niewydolność nerek.
- niewydolność serca;
- Nadciśnienie tętnicze.
w Medline Plus Wskazują również na niektóre przypadki, w których należy unikać spożywania wodorowęglanu sodu:
- Silny ból głowy (ból głowy).
- ból brzucha.
- Wymioty substancji przypominającej mieloną kawę.
- Anoreksja
- drażliwość;
- słabość.
- Częsta potrzeba oddawania moczu.
- Oddychaj wolniej niż zwykle.
- Obrzęk stóp lub nóg.
- Krwawe lub smoliste czarne (w kolorze ropy naftowej) stolce.
- krew w moczu;
Yolanda Pontes, aptekarz lokalny w Madrycie, dietetyk i członek grupy ds. żywienia i gastroenterologii Hiszpańskiego Towarzystwa Farmacji Rodzinnej i Społecznej (SEFAC), wyjaśnia ponadto: Specjalista wskazuje, że są lepsze opcje, które możesz zastosować, jeśli potrzebujesz środka zobojętniającego kwas.
Kolejna sugestia, którą robią na portalu Medline Plus Czy to Wodorowęglanu sodu nie należy zażywać na pełny żołądek.W przypadku poszukiwania środka zobojętniającego kwas specjaliści zalecają odczekanie 1-2 godzin. po posiłkach.
Nie zaleca się podawania wodorowęglanu sodu dzieciom w wieku poniżej 12 lat „chyba że zaleci to lekarz”. Medline Plus.
„Irytująco skromny muzykoholik. Rozwiązujący problemy. Czytelnik. Hardcore pisarz. Ewangelista alkoholu”.
More Stories
Banxico tnie prognozę PKB; Widzi słabość – El Financiero
Targ owocowo-warzywny Bodega Aurrerá od dziś do 29 sierpnia 2024 r.: najlepsze oferty
Według analizy El Economista królem internetu szerokopasmowego w Meksyku jest firma Megacable, której nie może konkurować ani Totalplay, ani Izzi