Są tacy, którzy korzystają z gier wideo, a w dodatku tacy, którzy używają ich do zabawy Popraw planowanie Jego miasta. Stało się to w Polsce, co stanowi wyraźny przykład tego, co można osiągnąć Dobry symulator A przede wszystkim poczucie krytyki. Uchwyt „Miasta: Skylines” Fan ruchu drogowego zwrócił również uwagę, że plan władz dotyczący połączenia dwóch rond z YouTube jako rzecznik prasowy budzi pewne wątpliwości. Jego technicy, którzy to sprawdzili, zdali sobie sprawę, że miał rację.
To nie pierwszy raz, kiedy gra wideo pomogła nam zaplanować nasze miasta.
I nie jest bezpodstawne myślenie, że to nie będzie ostatni.
Co wydarzyło się w Polsce? Zasadniczo, co? Pan PiotrPasja do infrastruktury, zmuszona Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad RP (GDDKiA) Projekt Kraków-Mistrzejowice, polegający na modernizacji infrastruktury łączącej autostrady S7 i S52 oraz wschodnią i północną obwodnicę Krakowa. Zarządzam kanałem YouTube podczas oglądania projektu Autostradi Bolska Zdał sobie sprawę, że jest kilka punktów, które można poprawić i postanowił wykorzystać dostępne mu zasoby, aby to udowodnić.
Jakie zasoby? Gra o budowaniu miasta „Miasta: Skylines” I YouTube. Za pomocą symulacji pasjonat dróg wskazywał po kolei szczegóły projektu, które jego zdaniem sprawiłyby problemy z nowym połączeniem Kraków-Mistrzejowice. Następnie wrzucił wynik na YouTube i zachęcił użytkowników kanału do wybrania go tak, aby trafił na komputery GDDKiA. Kawałek Został wydany w lutym i ma 253 200 wyświetleń.
W całym filmieAutor przez około 12 minut wskazuje punkty pasa o nieefektywnej konstrukcji, miejsca, w których mogą wystąpić korki, niebezpieczne wyprzedzanie lub bezpośrednie kolizje wysokiego ryzyka lub innego rodzaju wypadki. Jak wspominają Gry OnlineCo więcej, nie jest jasne, czy opiera się na innych narzędziach w celu wzmocnienia wiarygodności. „Menedżer transportu: edycja prezydencka”.
A jaki jest efekt? Krótko po premierze filmu sama GDDKiA Skomentowane Wyjaśnił w nim dane na podstawie projektu nowej drogi i zlecił poważną analizę. Politechnika Krakowska Aby raz rozstrzygnąć dyskusję. „Czekamy na jego zakończenie. Po przeprowadzeniu analizy zdecydujemy, czy w projekcie są jakieś zmiany” – napisał dwa miesiące temu.
Jednak po przeanalizowaniu danych i planów, polscy eksperci uniwersyteccy doszli do wniosku, że liczba fanów „Cities: Skylines” nie jest odległa. Jak donosi Wyborza, Jej eksperci doszli do wniosku, że jest kilka punktów, które można poprawić w nowym złączu i jeśli nie zmieni on swojej konstrukcji, może spowodować zakłócenia. W szczególności opowiadał się za przeprojektowaniem kilku dróg dojazdowych.
Czy po raz pierwszy używasz gier wideo? Nie. W ciągu ostatnich kilku lat gry wideo pomogły ulepszyć projektowanie naszego środowiska. Jakiś czas temu ONZ zaczęło używać „Minecraft” Angażowanie społeczności w organizację przestrzeni publicznych, umożliwiając im współtworzenie własnych pomysłów. Gdzie indziej inicjatywa została wykorzystana w Kenii, Nepalu czy Kolumbii. W 2016 r. Był nawet film dokumentalny„Mój miejski plac zabaw”, wpływ gier wideo na planowanie.
Innym dobrym przykładem jest korzyść, jaką otrzymali dzięki „Cities: Skylines” w Szwecji. Tam szwedzka służba budowlana wykorzystała grę wideo Pomoc w projektowaniu Nowa dzielnica Sztokholmu. Poszukują też gry wideo, którą stworzyli w szwedzkiej stolicy Ogromny porządek Do Popraw logistykę Oraz projekt miejskiego systemu transportu publicznego.
Gry wideo, aby poczuć się jak radny. „Cities: Skylines” to jedna z najpopularniejszych, ale to nie jedyna gra, która pomaga zastanowić się, jak poprawić środowisko. „Symulacja ruchu”Pozwala np. sprawdzić, jak projekty dróg i elementy takie jak sygnalizacja świetlna, znaki, zamknięcia dróg… wpływają na przepływ pojazdów. Inne itp. „Mieszanka uliczna”Umożliwia projektowanie własnych ulic oraz dodawanie pasów rowerowych, chodników, autostrad itp.
Lista jest długa i wyczerpująca „Minecraft” Lub nawet Miasto SimOd pierwszej edycji dla Amigi i Maca pod koniec lat 80. służył jako wirtualne laboratorium teorii urbanistycznych. Inne tematy, które pomagają zbadać wpływ budynków na środowisko, tkankę miejską czy transport ’Betonowa dżungla’ Jeden „Miasta w ruchu”.
Zdjęcie okładki | Autostradi Bolska
„Praktyk popkultury. Wielokrotnie nagradzany miłośnik telewizji. Twórca. Oddany geek kulinarny. Miłośnik Twittera. Miłośnik piwa”.
More Stories
Polska gospodarka osiągnęła najwyższy wzrost od dwóch lat na poziomie 3,2%
Finał w Polsce dla Oscara Husillos
Polska wstrzymuje wsparcie militarne dla Ukrainy