Balin: 32-latek podsłuchiwał policję. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności

32-latek podsłuchiwał policję. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności

32-latek podsłuchiwał policję. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Chrzanowie podczas wykonywania czynności operacyjnych ustalili, że 32-letni mieszkaniec Balina podsłuchuje korespondencję radiową Policji.

We wtorek (27 listopada) podczas czynności wykonywanych do tej sprawy, w domu  32-latka, policjanci ujawnili radiostację ustawioną na częstotliwość policyjną do nasłuchu, do której nie był uprawniony.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 267§3 KK, a następnie przesłuchano go  w charakterze podejrzanego, gdzie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia na powyższą okoliczność.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Czytaj również: Funkcjonariusz z 26-letnim stażem zatrzymany przez BSW. W mediach społecznościowych odgrażał się innemu policjantowi

16
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Marcinoficer dyżurnyPiotr07Lukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

I zapewne słuchał tego przez CB radio ONWA – śmiech na sali

Marcino
Gość
Marcino

To jest mistrz. Ale że też mu się chciało starą onwę przerabiać na pasmo policyjne. Myślałem że to niemożliwe. Czy możecie napisać coś bliżej o tym fenomenie ?

Ryszard
Gość
Ryszard

Nie wiem, czy post był napisany sarkazmem czy nie, ale czemu twierdzisz, że przerobił cb radio? Moim zdaniem to autor artykułu ma zerową wiedzę na ten temat, i znalazł sobie tylko takie zdjęcie.

Tomasz SP3
Gość
Tomasz SP3

Można słuchać wszystkiego co jest w eterze. Na nadawanie trzeba mieć stosowne pozwolenie. Odsłuchanej korespondencji nie wolno przekazywać osobom trzecim. Tak stanowi Ustawa Prawo Telekomunikacyjne. Albo więc nadawał, albo przekazywał, albo Policja wpadła gościowi do chaty z innego powodu. Sluchanie Wszystkich służb jest LEGALNE !!!

tuti
Gość
tuti

Czytajcie ze zrozumieniem “ujawnili radiostację ustawioną na częstotliwość policyjną” . Radiostacja to urządzenie nadawczo odbiorcze i nie ma znaczenie czy nadawał czy nie. Na posiadanie urządzenia nadawczego wymagane jest odpowiednie pozwolenie.

Piotr
Gość
Piotr

Chyba żartujesz 🙂 Urządzenie nadawcze jest legalne, możesz je bez żadnego problemu kupić w każdym sklepie z urządzeniami nadawczymi 🙂

Pawel
Gość
Pawel

A licencja nasłuchowca to do czego jest

Idiota
Gość
Idiota

na urzadzenie odbiorcze idioto

oficer dyżurny
Gość
oficer dyżurny

chyba cie jezus opuścił…
licencja nasluchowa sluży wyłacznie do tego żeby na pasmach krótkofalowych moc wysylać karty z raportami do innych krotkofalowcow. Dostajesz wtedy znak. Nie upowaznia cie do sluchania czego innego.

Tomek
Gość
Tomek

Z tego co wiem nie ma czegoś takiego jak “licencja nasłuchowca” na takiej zasadzie jak licencja na nadawanie. Tzn. są, wydaje je Polski Związek Krótkofalarski ale nie ma to żadnej mocy prawnej tak jak licencja na nadawanie i znak i jest poprostu “wewnętrznym dokumentem” PZK uprawniającym do korzystania z ich biura SQL (czy jak się to nazywa, poprostu można wymieniać się kartami z krótkofalowcami jak się ich usłyszało). A nasłuchowcem, tak poprostu można być bez żadnych pozwoleń i licencji

Zenek
Gość
Zenek

Jak nie wiesz to nie pisz głupot .PZK nie wydaje i nie wydawał nigdy żadnych pozwoleń, pozwolenia wydaje UKE , kiesdyś PAR PIR itp.

Marcin
Gość
Marcin

licencje nasłuchowe wydaje PZK. Jak wcześniej napisano pozwolenie radiowe wydaje UKE wraz ze znakiem identyfikacyjnym np. SP6XYZ – nadawanie/odbiór. Nasłuchowy znak wydaje PZK np. SP6987 i służy do obsługi kart.

:-)
Gość
:-)

no na 20 kanale 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

Gówono mu zrobią tyle…

07
Gość
07

Nie przełamał zadnego zabezpieczenia.Nic mu nie zrobią

oficer dyżurny
Gość
oficer dyżurny

Skaner częstotliwosci nie jest urządzeniem podsłuchowym ani specjalnym. Proszę zapoznać się z wyrokiem sądu z i opinią urzędu komunikacji elektronicznej w sprawie nasłuchu służb drogą radiową. Z tego paragrafu nic mu nie zrobią.

Ostatnio dodane