Bruksela: Nożownik rzucił się na policjanta. Świadkowie: “Sprawca krzyczał Allahu Akbar!”

Nożownik rzucił się na policjanta

Nożownik rzucił się na policjanta

Napastnik, którego tożsamość nie została ujawniona, rzucił się z nożem na policjanta, zanim został postrzelony w pobliżu Wielkiego Placu w historycznym centrum Brukseli. Motyw ataku nie jest na razie znany, ale według świadków mężczyzna krzyczał “Allahu Akbar”.

Do ataku na funkcjonariusza belgijskiej Policji doszło dzisiaj przed świtem. Mężczyzna z nożem rzucił się na policjanta patrolującego ulicę i ranił go. Wobec napastnika użyto broni palnej. Szef belgijskiego resortu spraw wewnętrznych Jan Jambon napisał we wtorek rano na Twitterze, że zdarzenie to było “tchórzliwym działaniem przeciwko naszym policjantom”.

Ranny funkcjonariusz trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Natomiast napastnik został poważnie ranny w skutek postrzelenia.

Minister sprawiedliwości Koen Geens poinformował, że śledczy przyglądają się wszystkim możliwym motywom, w tym powiązaniom z grupami ekstremistycznymi. Policja deklaruje, że nie ma na razie konkretnych ustaleń w sprawie, ale według świadków nożownik miał krzyczeć “Allahu Akbar”.

Od ataków terrorystycznych na lotnisko i metro w Brukseli w marcu 2016 roku, w których zginęło 32 osoby, w Belgii obowiązuje podwyższony stopien bezpieczeństwa.

We wtorek w Brukseli ma miejsce wizyta państwowa Emmanuela Macrona.

Czytaj również: Masakra w szkole na Krymie. Pracownica ochrony przed śmiercią zdążyła wezwać pomoc

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane