Szkolić się czy nie? Odwieczny dylemat kwalifikowanych pracowników ochrony

Odwieczny dylemat kwalifikowanych pracowników ochrony

Odwieczny dylemat kwalifikowanych pracowników ochrony

Potrzeba samodoskonalenia oraz rozwoju jest wpisana w charakter ludzki. Jednym ze skutecznych sposobów na zdobywanie wiedzy oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest uczestnictwo w kursach lub szkoleniach tematycznych związanych z branżą ochroniarską. Biorąc udział w szkoleniach, kursach czy warsztatach można zdobyć wiedzę, której nie znajdzie się, czytając książki czy przeglądając Facebooka lub oglądając filmiki na YouTube. Na dzień dzisiejszy na rynku pracy jest deficyt kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Składając CV do firmy warto zatem wyróżnić się na tle innych kandydatów nie tylko umiejętnościami praktycznymi, ale również wiedzą.

Jakie szkolenia wybrać?

Dzisiejszy rynek oferuję nam całą gamę różnego rodzaju szkoleń adresowanych do pracownika ochrony, dopasowanych zarówno do indywidualnych potrzeb samego pracownika, jak i do jego możliwości finansowych. Tematyka oferowanych kursów jest bardzo bogata. Wybór oferty szkoleniowej leży jednak w kwestii indywidualnej pracownika ochrony i podyktowany jest przede wszystkim chęcią podnoszenia kwalifikacji zawodowych, potrzebą dalszego rozwoju czy dostosowaniem się do wymogów rynku ochroniarskiego.

Patrząc na specyfikę branży ochrony osób i mienia, jednym z ważniejszych – jak nie najważniejszych – wydaje się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. W pracy ochroniarza wiedza na temat podejmowania czynności ratunkowych czy prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest niezbędna i może być przydatna równie w życiu codziennym. Równie istotne są również szkolenia z zakresu ochrony ppoż.

Kolejnym istotnym szkoleniem z punktu widzenia pracy w ochronie jest umiejętność posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego i bronią palną. Zapis w ustawie o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej – to jedno. Natomiast wiedza poprzedzająca praktykę zdobyta na kursach – to drugie.

Ochroniarz powinien stale szkolić się i poszerzać swoją wiedzę w kwestii szeroko rozumianego bezpieczeństwa, brać czyny udział w szkoleniach branżowych organizowanych nie tylko przez pracodawcę, ale przede wszystkim podejmowanym we własnym zakresie.

Plusów takich szkoleń jest wiele. Poprzez uczestnictwo w kursach poszerzamy posiadaną do tej pory wiedzę teoretyczną w danym aspekcie zawodowym oraz podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe oraz zyskujemy doświadczenie. Poprzez samodoskonalenie i rozwój zwiększa się nasza samoświadomość oraz samoocena. Stajemy się bardziej pewni siebie, zyskujemy większą wiarę w siebie i swoje możliwości.

Otrzymany certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sprawia, że zdobywamy doświadczenie poparte stosownym dokumentem, a co za tym idzie, stajemy się bardziej atrakcyjni dla przyszłego pracodawcy. Co więcej uczestnictwo w kursach sprawia, że zyskujemy możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami kursu, daje nam możliwość zareklamowania firmy, poznania potencjalnych partnerów biznesowych oraz szansę na nawiązanie współpracy na gruncie zawodowym.

Czytaj również: Pracownik Ochrony – cichy bohater

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

“Stajemy się atrakcyjni dla pracodawcy”? Jakoś po zarobkach tego nie widać.

Ostatnio dodane