Tymczasowy areszt dla pary recydywistów za napaść na pracownika ochrony

Tymczasowy areszt dla pary recydywistów za napaść na pracownika ochrony

Dwa miesiące tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec 30-letniej Agnieszki P. i 35-letniego Michała K. Byli podejrzani o kradzież rozbójniczą. Za to przestępstwo może im grozić kara do 10 lat więzienia.

Stołeczni wywiadowcy otrzymali informację, że w jednym ze sklepów na warszawskiej Woli miała miejsce napaść na pracownika ochrony. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że kobieta i mężczyzna rzucili się na pracownika ochrony, kiedy ten próbował ich ująć na kradzieży perfum.

Policjanci na miejscu zatrzymali 30-letnią Agnieszkę P. i 35-letniego Michała K. podejrzanych o przestępstwo. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z wolskiej komendy zgromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że kobieta i mężczyzna byli już karani za podobne przestępstwo i przebywali w zakładzie karnym. 30-latka przebywała w zakładzie karnym pięć lat i opuściła więzienne mury we wrześniu br. Michał K. opuścił zakład karny w czerwcu br. po odbyciu kary roku więzienia.

Podejrzani już usłyszeli zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy i zostali aresztowani na dwa miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Prysnął gazem pieprzowym w stronę ochroniarza. Grozi mu 10 lat więzienia

 

/Policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o