Tymczasowy areszt dla pary recydywistów za napaść na pracownika ochrony

Tymczasowy areszt dla pary recydywistów za napaść na pracownika ochrony

Tymczasowy areszt dla pary recydywistów za napaść na pracownika ochrony

Dwa miesiące tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec 30-letniej Agnieszki P. i 35-letniego Michała K. Byli podejrzani o kradzież rozbójniczą. Za to przestępstwo może im grozić kara do 10 lat więzienia.

Stołeczni wywiadowcy otrzymali informację, że w jednym ze sklepów na warszawskiej Woli miała miejsce napaść na pracownika ochrony. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że kobieta i mężczyzna rzucili się na pracownika ochrony, kiedy ten próbował ich ująć na kradzieży perfum.

Policjanci na miejscu zatrzymali 30-letnią Agnieszkę P. i 35-letniego Michała K. podejrzanych o przestępstwo. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z wolskiej komendy zgromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że kobieta i mężczyzna byli już karani za podobne przestępstwo i przebywali w zakładzie karnym. 30-latka przebywała w zakładzie karnym pięć lat i opuściła więzienne mury we wrześniu br. Michał K. opuścił zakład karny w czerwcu br. po odbyciu kary roku więzienia.

Podejrzani już usłyszeli zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy i zostali aresztowani na dwa miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Prysnął gazem pieprzowym w stronę ochroniarza. Grozi mu 10 lat więzienia

 

/Policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o