22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

87% dostaw Bitcoinów jest opłacalnych: co to oznacza dla następnego kroku BTC

87% dostaw Bitcoinów jest opłacalnych: co to oznacza dla następnego kroku BTC

  • Posiadacze BTC nadal czerpią zyski ze swoich inwestycji.
  • Sytuacja ta utrzymuje się pomimo silnych ruchów cenowych na walucie.

nowy raport Przez Glassnode Dowiedz się Bitcoina [BTC] Posiadacze monety w dalszym ciągu utrzymywali niezrealizowane zyski pomimo ostrych ruchów wiodącej monety w ostatnich tygodniach.

W momencie publikacji cena BTC wynosiła 65 625 dolarów. Trendując w kanale poziomym, moneta napotkała opór na poziomie 71 656 dolarów i znalazła wsparcie na poziomie 64 825 dolarów. Jednak pomimo „bocznego ruchu cenowego” „zwrot dla inwestorów Bitcoin pozostaje silny”.

Według dostawcy danych w łańcuchu:

„Ceny BTC konsolidują się w ustalonym przedziale handlowym. „Inwestorzy pozostają ogólnie pozytywnie nastawieni, a ponad 87% podaży w obiegu utrzymuje zysk, a podstawa kosztów jest niższa od ceny spot”.

Glassnode ocenił związek między kapitalizacją rynkową a wartością zrealizowaną (MVRV) monety i odkrył, że średnia moneta BTC w obiegu charakteryzuje się niezrealizowanym wzrostem o ponad 120%.

Źródło: Glassnode

Co ciekawe, pomimo rentowności posiadaczy Bitcoinów, wolumen monet przetworzonych i przesłanych w sieci Bitcoin od marcowego maksimum w historii (ATH) znacznie spadł.

Glassnode zauważył, że spadek ten „potwierdza zmniejszenie apetytu na spekulacje i zwiększone wahanie na rynku”.

Aktywność kursowa jest niska

Konsolidacja cen BTC doprowadziła również do spadku przepływów wymiany BTC. Glassnode odkrył, że krótkoterminowi posiadacze BTC (STH) wysyłają obecnie na giełdy około 17 400 BTC (o wartości 1,13 miliarda dolarów według aktualnych cen rynkowych).

Inwestorzy ci przechowują swoje monety przez stosunkowo krótki okres, zwykle krótszy niż 155 dni.

Ich obecny napływ monet stanowi spadek o 68% w porównaniu z 55 000 BTC, które ta grupa inwestorów wysłała na giełdy, gdy w marcu moneta osiągnęła najwyższy w historii poziom 73 000 dolarów.

Jeśli chodzi o posiadaczy długoterminowych (LTH), „ich dystrybucja na giełdach jest stosunkowo niska, a obecnie wpływy wynoszą jedynie nieznacznie ponad tysiąc BTC dziennie”.

Źródło: Glassnode

Glassnode powiedział:

„LTH wysyłają na giełdy mniej niż 0,006% swoich wszystkich akcji, co wskazuje, że pula ta osiągnęła równowagę i że do pobudzenia nowych akcji potrzebne są wyższe lub niższe ceny”.


czyta Bitcoina [BTC] Przewidywanie cen 2024-25

READ  Czy jesteś coś winien Coppelowi? Oto, co powinieneś wiedzieć

Średni BTC wysyłany na giełdy przynosi zysk w wysokości około 5500 dolarów. To skłoniło niektórych długoterminowych inwestorów do sprzedaży z zyskiem.

Ponieważ rynek oczekuje wzrostu do 73 750 AZD, popyt jest wystarczający, aby wchłonąć presję sprzedaży. Jednak „nie są na tyle duże, aby podnieść ceny rynkowe”.

To jest maszynowe tłumaczenie naszej wersji angielskiej.