KGSG okresowo zwiększy dodatki dla funkcjonariuszy Straży Granicznej

KGSG okresowo zwiększy dodatki dla funkcjonariuszy Straży Granicznej

KGSG okresowo zwiększy dodatki dla funkcjonariuszy Straży Granicznej

Funkcjonariuszom Straży Granicznej zostaną zwiększone dodatki funkcyjne i służbowe w miesiącu listopadzie i grudniu 2018 r. – informację taką wraz z prośbą o zainteresowanie się sprawą otrzymaliśmy na skrzynkę kontaktową OCHRONA24.info.

Okresowe zwiększenie dodatków

– Komendant Główny Straży Granicznej podjął decyzję o przyznaniu dodatkowych środków w kwocie 12 500 000 zł poza limitem z przeznaczeniem na zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych funkcjonariuszy Straży Granicznej w miesiącu listopadzie i grudniu 2018 roku – piszą nasi czytelnicy. Zgodnie z informacją jaką otrzymaliśmy, dodatki dla funkcjonariuszy SG mają być nie mniejsze niż 200 zł i nie wyższe niż 600 zł. Ograniczenie do 600 zł miesięcznej maksymalnej kwoty zwiększenia dodatku funkcyjnego i dodatku służbowego ma spowodować, że zwiększeniem dodatku zostanie objętych co najmniej 80% funkcjonariuszy pełniących służbę.

Pogranicznicy uzupełnią braki kadrowe w Policji?

Internauci, którzy przesłali nam fragment treści decyzji Komendanta Głównego Straży Granicznej podejrzewali, że zwiększenie dotatków dla funkcjonariuszy SG w listopadzie i grudniu może mieć związek z protestem służb mundurowych i brakiem porozumienia w sprawie podwyżek dla funkcjonariuszy. Zdaniem internautów funkcjonariusze Straży Granicznej mają być “oddelegowani” w listopadzie do zabezpieczenia uroczystości rocznicowych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz w grudniu do zapewnienia bezpieczeństwa podczas szczytu COP24. Według internautów, którzy z nami się skontaktowali “resort przygotowuje się do uzupełnienia braków kadrowych w Policji”.

W związku z trwającym nieprzerwanie od lipca br. protestem mundurowych rzeczywiście istnieje ryzyko, że część policjantów w listopadzie i grudniu może przedłożyć zwolnienia lekarskie, jeżeli pomiędzy stroną społeczną a MSWiA nie dojdzie do porozumienia. Taką możliwość w harmonogramie działań protestacyjnych przewidzieli związkowcy z NSZZ Policjantów. Nie wiadomo jednak czy resort jest na to przygotowany.

Czytaj więcej: MSWiA gotowe do zawarcia porozumienia. Związki mundurowych: „Niczego nowego nam nie zaproponowano”

KGSG docenia funkcjonariuszy

Redakcji OCHRONA24.info udało się jednak ustalić faktyczne powody okresowego zwiększenia dodatków służbowych i funkcyjnych dla strażników granicznych.

– Zwiększenie kwoty dodatku ma być formą wyróżnienia funkcjonariuszy, zwłaszcza tych realizujących zadania bezpośrednio związane z ochroną granicy, kontrolą ruchu granicznego oraz przeciwdziałaniem nielegalnej migracji – czyli z placówek i dywizjonów – mówi nam oficer prasowa Komendy Głównej Straży Granicznej, ppor. Agnieszka Golias. – Środki przeznaczone na okresowe podniesienie dodatków służbowych pochodzą z budżetu Straży Granicznej – podkreśla rzecznik. Oficer prasowa zapewniła nas również, że okresowe zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej nie ma związku z organizacją czy zabezpieczeniem obchodów Święta Niepodległości i Konferencji COP24.

Zgodnie z decyzją Komendanta Głównego SG, 80% z ponad 12 milionów złotych zostanie przeznaczone na zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych dla funkcjonariuszy pełniących służbę w placówkach i dywizjonach Straży Granicznej. Natomiast 20% z łącznej kwoty zostanie przeznaczone na zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych dla funkcjonariuszy pełniących służbę w komendach oddziałów SG, ośrodkach szkolenia SG i Komendzie Głównej Straży Granicznej.

Czytaj również: Protest mundurowych. W przeddzień Święta Niepodległości „poleje się krew”

 

/KGSG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane