Strzał z broni myśliwskiej na stacji paliw w Ostrzeszowie

Strzał z broni myśliwskiej na stacji paliw w Ostrzeszowie

Strzał z broni myśliwskiej na stacji paliw w Ostrzeszowie

Do zdarzenia doszło w dniu 20.10.2018r, około godziny 01:15 w nocy. Obsługa stacji benzynowej usłyszała strzał dobiegający z pojazdu, który następnie oddalił się w kierunku m. Ostrów Wlkp.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Ostrzeszów na miejscu ustalili, że z pojazdu m-ki Nissan padł strzał najprawdopodobniej z broni, po czym kierujący tym pojazdem odjechał w kierunku Ostrowa Wlkp. Kierujący Nissanem podjechał na stację paliw, wyszedł z pojazdu i otworzył tylne drzwi samochodu po czym nastąpił strzał z broni, w wyniku którego kula przeszła przez karoserię tylnych prawych drzwi samochodu, a następnie uderzyła w elewację budynku stacji paliw.

Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnym systemie ustalono, że pojazd należy do mężczyzny lat 52, mieszkańca powiatu ostrowskiego, który posiada zezwolenie na dwie sztuki broni myśliwskiej kulowej. W trakcie dalszych czynności, ustalono, iż wymieniony mężczyzna będąc na stacji benzynowej w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z bronią myśliwską kulową w momencie jej rozładowywania w sposób nieumyślny doprowadził do jej wystrzału.

Swym zachowaniem ostrowianin naraził człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W związku z powyższym mężczyzna popełnił czyn z art. 160§3 KK co podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Wykonano czynności w trybie art. 308 kpk. Broń oraz pojazdy zabezpieczono procesowo.

Czytaj również: Police: W Komendzie Powiatowej Policji padł strzał. Broń trzymał funkcjonariusz

 

/Policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane