Policjanci zabezpieczyli broń z czasów II Wojny Światowej

Policjanci zabezpieczyli broń z czasów II Wojny Światowej

Policjanci zabezpieczyli broń z czasów II Wojny Światowej

Policjanci z Posterunku Policji w Cybince odkryli w mieszkaniu 33-letniego mężczyzny 17 sztuk broni palnej oraz elementy broni. Funkcjonariusze ustalają jak mężczyzna wszedł w posiadanie arsenału oraz jakie było jego przeznaczenie. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (6 października) w jednej z wsi na terenie gminy Cybinka. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, którą wszczął nietrzeźwy 33-letni mężczyzna. W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukrywa w mieszkaniu broń z czasów II Wojny Światowej.

Policjanci znaleźli łącznie 17 sztuk broni palnej oraz elementy broni. 33-latek broń ukrywał w mieszkaniu za piecem kaflowym oraz w metalowej skrzyni. Mężczyzna nie miał stosownego pozwolenia na posiadanie broni palnej. 33-latek został zatrzymany w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach.

Funkcjonariusze prowadzący postępowanie będą wyjaśniać okoliczności sprawy, a w szczególności jak mężczyzna zdobył broń i do czego mu służyła. Militaria zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłego z zakresu badania broni oraz balistyki.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

/Policja

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DamiancarlszymonIgor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Igor
Gość
Igor

Ok…za złomki z ziemi chcą chłopaka zamknąć? Jak nabył?…zapewne wykopał bo w tamtych okolicach miejscówek z tym pełno. Oczyścił, dołożył kolby i rękojeści i stworzył sobie kolekcję. Ale w tym zjebanym kraju takie pasje się zabija i ludziom niszczy życie, bo władza tak się boi uzbrojonego społeczeństwa, że niebawem noże kuchenne będą zakazane 😕. Artefakty i tak przepadną rozkradzione przez “uczciwych” policjantów kolekcjonerów lub nawet ich przełożonych…teoria poparta faktami. Szkoda i chłopaka i kolekcji…
Moje kondolencje

szymon
Gość
szymon

Nie ma czegoś takiego jak nielegalne posiadanie broni bo każdy człowiek ma prawo do obrony. Karze powinno podlegać każde państwo totalitarne, które nie respektuje tego prawa.

Damian
Gość
Damian

A sok z gumijagód powinien być refundowany na NFZ…

carl
Gość
carl

za karę nich próbują do niego z niej strzelić. Przecież to złom jest nie broń

Ostatnio dodane