Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

Kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości w liście skierowanym do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Służby Więziennej przedstawiło swoje propozycje podwyżek. Ministerstwo poinformowało również, że dąży do wypracowania rozwiązań w zakresie pełnopłatnych zwolnień lekarskich, wprowadzenia odpłatności za nadgodziny oraz zniesienia wymogu 55 roku życia, jako warunku nabycia uprawnień emerytalnych.

Mającna uwadze postulaty przedstawione przez stronę związkową Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało, by w budżecie Służby Więziennej na 2019 rok zaplanowane zostały środki finansowe na realizację podwyżek dla funkcjonariuszy w wysokości analogicznej jak dla służb mundururowych podległych MSWiA, tj. od 1 stycznia 2019 roku podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat. Natomiast dla pracowników cywilnych na podwyżki wynagrodzeń zaplanowano od 1 stycznia 2019 roku kwotę 300 zł, a od 1 lipca 2019 250 zł średnio na etat. Oznacza to, że funkcjonariusze będą zarabiać średnio ponad 1.100 zł więcej, a w przypadku pracowników cywilnych – średnio 800 zł więcej niż 2015 roku.

– Mamy świadomość, że dotychczasowe działania Ministerstwa Sprawiedliwości oraz przedstawione propozycje nie są dla Państwa w pełni satysfakcjonujące. Stanowią one jednak ważny krok w kierunku poprawy płacowych i organizacyjnych warunków wykonywania przez Państwo ustawowych zadań – pisze szef MS, Zbigniew Ziobro.

Ministerstwo Sprawiedliwości zapewniło również, że w dalszym ciągu pozostanie zaangażowane w sprawy więziennictwa i nadal będzie podejmowało wysiłki zmierzające do zapewnienia funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym SW jak najlepszego środowiska pracy i służby.

Czytaj również: Nowe propozycje MSWiA dla służb podległych

 

/SW, MS

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
mkjacekdsfmariuszKarl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Słowik
Gość
Słowik

ja tam nie wiem, ale dla mnie 300zł i 250 zł to razem 550 zł a nie 1100 zł.

m
Gość
m

300zł i 250 zł to razem 550 zł a nie 1100 zł. Ale i tak jest dobrze do tego w końcu nadgodziny płatne ,

Karl
Gość
Karl

Kłamliwe dziady, chciałbym wiedzieć skąd wzięło im się te 1100 zl, ja naliczyłem 800 z tym co obiecali że dadzą. I co to za pensja żeby spędzać w pracy średnio 240h miesięcznie i dostawać 2800 za przebywanie z najgorszym marginesem. To ma być praca ? Politycy kłamią na każdym kroku a ludzie łykają jak pelikan wszytsko. To ma być szacunek dla funkcjonariuszy? Społeczeństwo patrzy na mnie gorzej niż na kryminialsite gdy jestem w mundurze. I to wszystko za 2800 miesięcznie (podkreślamy za średnio 240h miesięcznie).

jacek
Gość
jacek

proponuje zmienić pracę, jak tak ci bardzo źle.

mariusz
Gość
mariusz

bez odmrożenia waloryzacji to zwykłe ochłapy … później znowu trzeba będzie protestować za rok albo dwa

mariusz
Gość
mariusz

Za rok albo dwa znowu będą protesty… trzeba waloryzację odmrozić, bo inaczej o każdą podwyżkę trzeba będzie walczyć na ulicach

dsf
Gość
dsf

tragedyja , średnio czyli np. dyrektor 500zł kierownik 300, a liniowy 150- tak będą dzielić, bo tak dzielili do tej pory, szkoda strajkować trzeba spadać a ostatni gasi świtało

mk
Gość
mk

Moim Zdaniem wszystko idzie w dobrym kierunku tylko ciekaw czy pierwsza podwyżka będzie w styczniu czy znowu z opóźnieniem paru miesięcy ? 🙁

Ostatnio dodane