24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

6 wskazówek, jak oszczędzać paliwo w samochodzie, niezależnie od modelu

napisałem w Gospodarka On

Oszczędzaj benzynę To coś, czego szukają wszyscy kierowcy, choć czasami jest to trudne z tego powodu przejście że żyjemy na co dzień, to też dużo zależy od butli, jeśli to sport i nie tylko, tutaj podamy trochę Wskazówki, jak to zrobić.

Jeśli planujesz zakup samochodu, musisz zdawać sobie sprawę z wydatków, które na niego wpływają Jasneusługi, benzynamiesięczna płatność, jeśli jest finansowana, sprawdzać i więcej.

6 wskazówek, jak oszczędzać gaz

według Volkswagena I twierdzaOto kilka wskazówek, jak to osiągnąć:

optymalna prędkość

W tym momencie powinieneś zachować rozszerzenie ze stałą prędkościąbez częstego przyspieszania i hamowania, możesz to zrobić w a Waha się od 50 do 70 kilometrów na godzinęPomoże to samochodowi zaoszczędzić więcej paliwa.

Używaj jak najmniej klimatyzatora

Lepiej opuszczać szyby, bo według Forda z tą wskazówką można Zaoszczędź do 12 procent gazu.

Wyłączyć silnik przy całkowitym zatrzymaniu

Na postoju, jeśli czekasz na kogoś gdzieś na zewnątrz lub jeśli jedziesz i odczekasz kilka minut przed odjazdem, Najlepiej wyłączyć samochód, aby uruchamiać go tylko wtedy, gdy będziesz gotowy do przyspieszenia. Cóż, nawet jeśli nie jedziesz do przodu, silnik nadal pracuje, a to nie pomaga.

Unikaj przeciążania pojazdu

Im wyższa waga Posiadając samochód, tym więcej wysiłku musisz posunąć się do przodu i tym samym Wydasz więcej paliwaZastanów się więc dwa razy, zanim wypełnisz go rzeczami, których często nie używasz.

Utrzymuj kalibrację opon

Opony należy zawsze kalibrować Zgodnie z instrukcją, aby uniknąć wypadku, ale przede wszystkim obniżyć osiągi pojazdu. Więc spróbuj sprawdzić na stacji benzynowej, aby utrzymać go prawidłowo.

Zaplanuj swoje tory

Należy powiedzieć, że istnienie a przewodnik po drodze Tydzień bardzo pomoże Ci znaleźć alternatywne trasy z mniejszym ruchem i rozkładami jazdy, aby uniknąć korków, a nawet trasy, które pomogą Ci skrócić czas i zaoszczędzić kilka pesos.

READ  Fed podnosi stopy procentowe o pół punktu na znak spowolnienia inflacji

Teraz już Jesteś bardziej kompetentny A przede wszystkim gotowy do zastosowania w praktyce wszystkiego, co właśnie przeczytałeś.

Dowiedz się więcej o samochodach i uzyskaj wskazówki, takie jak ta Oszczędzaj benzynę W programie Samochody i nie tylko w MVSOd poniedziałku do piątku o 15:00 i w każdą sobotę o 9:00 na 102,5 FM.