Nie chcesz być na zdjęciach z imprezy masowej? Naklej czerwoną kropkę na czoło

czerwona kropka na czoło

czerwona kropka na czoło

Organizatorzy holenderskiego festiwalu kulinarnego Haarlem Culinair znaleźli dość nietypowy sposób na dostosowanie się do unijnych przepisów, znanych powszechnie pod hasłem RODO. Aby chronić prywatność uczestników imprezy, zasugerowano im naklejenie na czoło czerwonych kropek.

Każdy uczestnik festiwalu, który nie chciał pojawić się na publikowanych w Internecie zdjęciach z imprezy, musiał oznaczyć swoje czoło czerwoną kropką.

Dokładny zapis dotyczący tego rozwiązania znalazł się w punkcie dwunastym regulaminu. „Wyrażasz zgodę na wykorzystanie do publikacji zrobionych ci zdjęć i filmów. […] Jeżeli naprawdę zależy ci na uniknięciu rozpoznania na zdjęciach i nagraniach, możesz pobrać od organizatorów czerwoną kropkę i przykleić ją sobie na czole. […] Może to być także kropka narysowana szminką” – czytamy.

Choć według niektórych doniesień wyretuszowane wizerunki pojawiły się na zaledwie trzech zdjęciach z festiwalu, organizatorzy imprezy zamierzają kontynuować to rozwiązanie na kolejnych swoich eventach.

 

/wprost.pl

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GallusDZBANY Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DZBANY
Gość
DZBANY

Chyba raczej ludzie którzy chcą być powinni naklejać. A jak ktoś nie ma to z automatu nie chce.

Gallus
Gość
Gallus

Dokładnie. To jest dyskryminacja !!!!

Ostatnio dodane