Złodziej kabli teleinformatycznych ujęty na gorącym uczynku | OCHRONA24.info

Złodziej kabli teleinformatycznych ujęty na gorącym uczynku

Złodziej kabli teleinformatycznych ujęty na gorącym uczynku

Funkcjonariusze SOK z Wałbrzycha ujęli sprawcę kradzieży przewodów teleinformatycznych. 29–latek wpadł na gorącym uczynku, gdy wraz z dwoma wspólnikami wyrywał z ziemi kabel teleinformatyczny przy pomocy wyciągarki łańcuchowej.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Wałbrzycha podczas patrolu szlaku kolejowego zauważyli trzech mężczyzn dokonujących kradzieży kabli teleinformatycznych. Mężczyźni wyrywali kable z ziemi przy pomocy wyciągarki łańcuchowej. Na widok patrolu sprawcy rzucili się do ucieczki. Podczas pościgu funkcjonariusze SOK ujęli jednego ze sprawców.

W toku dalszych czynności patrol SOK zabezpieczył dowody rzeczowe oraz sporządził szczegółową dokumentację służbową – 50 metrów kabla było częściowo odkopane i zaczepione łańcuchem z wyciągarką do pobliskiego drzewa. Obok leżał już zwinięty 7-metrowy odcinek kabla. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ślady oraz narzędzia użyte do kradzieży tj. łańcuch, 2 wyciągarki, zestaw kluczy nasadowych, miernik prądowy, 3 sztuki nożyc do blachy, obcinak do kabli, wyciągarka z liną stalową oraz łopata.

Ujęty mężczyzna to 29-latek z miejscowości Boguszów Gorce. Został przekazany do dyspozycji Komisariatu Policji z Wałbrzycha, który prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie.

 

/SOK

                               

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o