Bydgoszcz: Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież z włamaniem. Jeden ze sprawców był poszukiwany | OCHRONA24.info

Bydgoszcz: Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież z włamaniem. Jeden ze sprawców był poszukiwany

Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież z włamaniem

Wczoraj w nocy na stacji Bydgoszcz Główna Towarowa trzech mężczyzn wyłamało zabezpieczenia w wagonach towarowych. Kradzież udaremniła szybka akcja funkcjonariuszy SOK. Obecnie trwają dalsze czynności dochodzeniowo–śledcze w sprawie.

W ręce funkcjonariuszy z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK z Bydgoszczy wpadł jeden ze sprawców włamania do wagonów. Szybka akcja SOK-istów udaremniła kradzież towarów, przygotowanych do transportu. Ujęty mężczyzna miał dwóch wspólników, którzy zdołali zbiec z miejsca zdarzenia. Sprawca to 34-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Był poszukiwany przez Policję. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali sprawcę do dyspozycji Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie, gdzie trwają dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie.

Towary przewożone koleją mogą być łakomym kąskiem dla grup przestępczych działających na obszarze kolejowym. Dlatego funkcjonariusze SOK są obecni nie tylko na stacjach osobowych i w pociągach pasażerskich. Całodobowe patrole linii kolejowych i stacji towarowych mają na celu odstraszyć potencjalnych złodziei. Są jednak grupy przestępcze, które pomimo częstych patroli próbują szczęścia licząc na łatwy zarobek.

 

/SOK

                               

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o