O krok od tragedii. Ochroniarze ujęli nietrzeźwego kierowcę cysterny z kwasem solnym | OCHRONA24.info

O krok od tragedii. Ochroniarze ujęli nietrzeźwego kierowcę cysterny z kwasem solnym

O krok od tragedii. Ochroniarze ujęli nietrzeźwego kierowcę cysterny z kwasem solnym

Dzięki czujności ochroniarzy jednego z zakładów mieszczących się na terenie gminy Świecie, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i kierował cysterną przewożąc niebezpieczną substancję. Za przestępstwo to grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (9.07.18) około 20.40 dyżurny komendy w Świeciu otrzymał zgłoszenie od pracowników ochrony jednego z zakładów, znajdujących się na terenie gminy, że mają wątpliwości co to stanu trzeźwości kierującego cysterną z kwasem solnym, który chce wjechać na teren przedsiębiorstwa.

Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Skontrolowali stan trzeźwości wskazanego mężczyzny. Ochroniarze nie mylili się. Okazało się, że 58-letni mężczyzna kierował ciężarówką mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie, za co trafił do policyjnego aresztu.

Dzięki czujnej postawie pracowników zakładu pijany kierowca nie ruszył w dalszą podróż. Przewoził w cysternie niebezpieczną substancję, co mogło stanowić ogromne zagrożenie w połączeniu z jazdą na „podwójnym gazie”. Policjanci zabezpieczyli pojazd oraz zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Dzisiaj (10.07.18), gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Z pewnością musi również liczyć się z konsekwencjami zawodowymi.

Czytaj również: Czujni ochroniarze KWK Budryk ujęli kierowcę „na podwójnym gazie”

 

/Policja

                               

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o