Dla zabawy wybijali szyby w wagonach osobowych. Przewoźnik oszacował straty na 38 tys. złotych

Dla zabawy wybijali szyby w wagonach osobowych. Przewoźnik oszacował straty na 38 tys. złotych

W sobotę funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku grupę nieletnich, którzy wybijali kamieniami szyby w wagonach osobowych. Przewoźnik oszacował straty na kwotę blisko 38 000 zł.

Do bezmyślnego aktu wandalizmu doszło w sobotę na stacji Leszno Towarowa. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei otrzymali zgłoszenie, że przebywająca na stacji grupa młodzieży tłucze kamieniami szyby w wagonach osobowych stojących na stacji. Patrol SOK, który niezwłocznie pojawił się na miejscu zdarzenia ujął na gorącym uczynku trzech nieletnich chłopców – sprawców dewastacji.

Do chwili przybycia patrolu SOK nieletni wybili w wagonach 26 szyb. Przewoźnik oszacował straty na kwotę prawie 38 000 zł.

Funkcjonariusze SOK przekazali sprawców dewastacji do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Czytaj również: 100 lat SOK. Co udało się zmienić w ostatnich latach i co przed formacją?

 

/SOK

Komentarze:

  1. I jak będzie kara? Żadna. Może posiedzą z miesiąc w poprawczaku. A powinni dostać tymczasową pracę przy sprzataniu terenów miejskich i zarobić te 38 tys., żeby zwrócić kasę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.