Paralotniarz naruszył przestrzeń powietrzną gazoportu. Odpowie za złamanie prawa lotniczego

Paralotnią naruszył przestrzeń powietrzną Terminala Gazowego LNG. Został ujęty przez ochronę obiektu

Do 5 lat pozbawienia wolności, za naruszenie przepisów prawa lotniczego, może grozić 51-latkowi ujętemu przez pracowników ochrony gazoportu. Mężczyzna, wykonując lot paralotnią, naruszył przestrzeń powietrzną Terminala Gazowego LNG w Świnoujściu, która objęta jest zakazem lotów ze względu na bezpieczeństwo publiczne.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymali informację, że na terenie Terminala Gazowego LNG znajduje się ujęty przez pracowników ochrony gazoportu mężczyzna, który naruszył przestrzeń powietrzną nad obiektem. Stróże prawa ustalili, że 51-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, z wykorzystaniem należącej do niego paralotni z napędem, wykonał lot nad terminalem, gdzie obowiązuje zakaz lotów ze względu na bezpieczeństwo publiczne.

W związku z popełnieniem przestępstwa określonego w artykule 212 Ustawy Prawo lotnicze, 51-latek został zatrzymany.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut, do którego się przyznał. Zatrzymany tłumaczył swoje zachowanie niewiedzą dotyczącą ograniczenia lotów na obiektem LNG

– mówi nam nadkom. Alicja Śledziona

W ramach wszczętego postępowania przygotowawczego policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a następnie skierują akt oskarżenia do sądu.

Za złamanie prawa lotniczego paralotniarzowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

/Policja, foto: wikipedia.pl/Radosław Drożdżewski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o