27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

50 błędów poznawczych Elon Musk zaleca nauczanie od najmłodszych lat

Ludzki mózg jest bardzo złożony: chociaż myślimy, że wiemy o różnych rzeczach, istnieje cała lista błędów poznawczych, które mogą nam przeszkadzać (Getty Images)

ten Błędy poznawcze powszechnie akceptowane jako Coś, co czyni nas ludźmi. codzienny, Błędy systematyczne w naszym myśleniu wpływają na sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Ale w świecie, w którym wszystko, co robimy, szybko się zmienia, od sposobu przechowywania informacji po sposób oglądania telewizji, Co tak naprawdę kwalifikuje się jako racjonalne myślenie? Jest to pytanie, na które nie ma dobrej lub złej odpowiedzi, ale aby pomóc nam w podjęciu decyzji samodzielnie, Miliarder, ekscentryczny i odważny właściciel Tesli i Space X, Elon Musk, Lista 50 błędów poznawczych, których możemy chcieć być świadomymi.

Zacznijmy Podstawowa definicja błędu poznawczego: jest bycie Błąd systematyczny w procesach poznawczych (takich jak myślenie, percepcja, pamięć), który różni się od racjonalności, który może wpływać na osądy. Jeśli myślimy o ludzkim mózgu jak o komputerze, Błąd poznawczy jest w zasadzie błąd kodu, Który Powoduje to, że inaczej postrzegamy dane wejściowe lub wytwarzamy nielogiczne wyniki.

Ale Istnieją również inne rodzaje uprzedzeń, które niekoniecznie są poznawcze; na przykład, Jest teoria dowód społecznyJest to jedno z najczęstszych uprzedzeń psychospołecznych. Ponadto może być teorie poznawcze, które niekoniecznie są uprzedzeniami, A raczej jest to raczej sieć splecionych ze sobą wspólnych uprzedzeń, takich jak:Dysonans poznawczy, co powoduje dyskomfort psychiczny, gdy w naszych umysłach pojawiają się sprzeczne myśli lub przekonania. Potem jest plik efekt placebo znany na cały świat, Co w rzeczywistości może prowadzić do zmian fizjologicznych.

Poznaj tę listę uprzedzeń, Począwszy od tych związanych z nauką, przez społeczne, po te związane z pieniędzmi i polityką, Może nam pomóc podejmować świadome decyzje i wiedzieć, kiedy się mylimy. Powinno się go uczyć wszystkich w młodym wieku., południowoafrykański biznesmen i przedsiębiorca zapewnił w Świergot.

READ  Epidemia Covid-19 odradza się w Europie z 239 000 infekcji dziennie

50 rodzajów uprzedzeń poznawczych, które należy uznać za naszą najlepszą wersję

Wykresy

Jedno z tych uprzedzeń, tzw naiwny realizm, Są one opisane w następujący sposób: „Wierzymy, że obserwujemy obiektywną rzeczywistość i że inni są irracjonalni, mylący lub stronniczy”. Tymczasem „Efekt widza” wskaż Przypadki, w których osoby składające zeznania o popełnieniu przestępstwa nie udzielają pokrzywdzonym żadnej formy pomocy, jeśli obecne są inne osoby.

Niektóre inne uprzedzenia obejmują; ten „efekt Google” czyli cyfrowa amnezja, Mamy tendencję do zapominania informacji, które można łatwo wyszukać w wyszukiwarkach; ten Błąd hazardzisty Wierzymy, że przyszłe możliwości zależą od przeszłych wydarzeń; i „zła pamięć”, Mylimy fantazję z prawdziwymi wspomnieniami. O liście też mówiono „efekt Dunninga-Krugera” który stwierdza, że ​​zaufanie osoby jest odwrotnie proporcjonalne do jego wiedzy.

Poruszając się w coraz bardziej złożonym świecie, To normalne, że nieświadomie przyjmujemy nowe wzorce zachowań. Świadomość naszych błędów poznawczych i ich skutków może pomóc nam pozostać na dobrej drodze.

Piżmo ma przydomek
Musk został nazwany „Człowiekiem Roku 2021” przez magazyn Time. „To człowiek, który dąży do uratowania naszej planety i uczynienia z nas nowej osoby do życia” – podkreślił magazyn w swoim artykule o zwycięzcy (Reuters).

W innym tweecie piżmo Okazało się, że w tym roku zapłaci ponad 11 miliardów dolarów podatków. Założyciel SpaceX jest bycie Najbogatsza osoba na świecie z majątkiem ponad 244 miliardów dolarów, według Forbesa. zeszły tydzień, ten Założyciel i dyrektor generalny SpaceX Rocket Corporation, Dyrektor firmy produkującej chipy mózgowe Neurolink i infrastruktura Nudna firma, Został wybrany Magazyn „Człowiekiem Roku 2021” czas. „To człowiek, który dąży do uratowania naszej planety i uczynienia z nas nowej osoby do zamieszkania: klauna, geniusza, przemysłowca, wizjonera, przemysłowca, showmana i złoczyńcy”, magazyn podkreślił w swoim artykule o zwycięzcy.

W swojej recenzji 2021, który rok Musk pokonał Jeffa Bezosa i stać się Najbogatszy człowiek na ziemi czas Uwaga: „Piżmo Spędził swoje życie przeciwstawiając się swoim hejterom. Teraz wydaje się, że W końcu udało mu się to umieścić. Ponieważ 2021 był rokiem Elon uwolniony. w kwietniu, SpaceX Mam umowę na wyłączność na NASA Aby amerykańscy astronauci wylądowali na Księżycu po raz pierwszy od 1972 roku. W maju Mask Była gospodarzem Saturday Night Live. W październiku gigant wynajmu samochodów herc Ogłosił, że planuje dodać do swojej floty 100 000 Tesli”.

READ  Test osobowości wirusa | Wybierz symbol, a będziesz wiedział, co jest najważniejsze w Twoim życiu | Test psychologiczny | Dzisiejsze koszulki wirusowe | Stany Zjednoczone | Argentyna | Meksyk | MX | nda nnrt | Meksyk

Infografika: Marcelo Regalado

Czytaj: