25 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

5 zaskakujących rzeczy, które potrafi GPT-4, a czego nie potrafi czat GPT

(CNN) – Pierwszego dnia po wprowadzeniu GPT-4 zadziwił wielu użytkowników podczas wczesnych testów i demonstracji firmowych zdolnością pisania aplikacji, przechodzenia standardowych testów i budowania funkcjonalnej strony internetowej z odręcznego szkicu.

We wtorek OpenAI reklama Wydanie nowej generacji technologii sztucznej inteligencji, która napędza wirusowe narzędzie chatbota, ChatGPT. Potężniejszy niż poprzednie iteracje, GPT-4 obiecuje zmienić sposób, w jaki korzystamy z Internetu do pracy, zabawy i kreatywności. Ale może również dodać trudne pytania o to, w jaki sposób narzędzia sztucznej inteligencji (AI) mogą zmienić karierę, pozwolić uczniom oszukiwać i zmienić nasze relacje z technologią.

GPT-4 to zaktualizowana wersja modelu języka korporacyjnego, który jest szkolony na dużych ilościach danych online w celu generowania złożonych odpowiedzi na żądania użytkowników. Jest teraz dostępny za pośrednictwem listy oczekujących i już znalazł się w niektórych produktach innych firm, w tym w nowej wyszukiwarce Bing firmy Microsoft opartej na sztucznej inteligencji. Niektórzy użytkownicy, którzy mają wcześniejszy dostęp do narzędzia, dzielą się swoimi doświadczeniami i przedstawiają niektóre z najbardziej atrakcyjnych przypadków użycia.

Oto bliższe spojrzenie na możliwości GPT-4.

GPT-4 analizuje większość tekstu

Zasadniczo największą zmianą w GPT-4 jest możliwość pracy z obrazami przesłanymi przez użytkowników.

Powstał jeden z najbardziej niesamowitych przypadków użycia Film demonstracyjny OpenAI to pokazało jak Grafikę można przekształcić w funkcjonalną stronę internetową w kilka minut. Demonstrator załadował obraz do GPT-4, a następnie wkleił wynikowy kod do podglądu pokazującego, jak może wyglądać działająca strona internetowa.

W swoim ogłoszeniu pokazał to również OpenAI Jak zażądano GPT-4 Wyjaśnić żart z serii zdjęć, pokazujący smartfon z wadliwą ładowarką i wyjaśnić, dlaczego jest śmieszny. Chociaż może się to wydawać oczywiste, analiza dowcipu jest trudna do wykrycia przez narzędzia sztucznej inteligencji ze względu na wymagany kontekst.

w innym teście New York Times pokazał GPT-4 Zdjęcie wnętrza lodówki i prośba o przygotowanie posiłku na podstawie składników.

READ  Naukowcy NASA odkryli „największą kometę, jaką kiedykolwiek widziano”

Funkcja zdjęć nie jest jeszcze dostępna, ale oczekuje się, że OpenAI wdroży ją w nadchodzących tygodniach.

Kodowanie jest łatwiejsze

Był również używany przez niektórych wczesnych użytkowników GPT-4, którzy mieli niewielką lub żadną wiedzę na temat wcześniejszego kodu Odtwórz kultowe gry, takie jak Pong, Tetris czy Snake Po wykonaniu instrukcji krok po kroku dostarczonych przez narzędzie, jak to zrobić. Inni stworzyli własne oryginalne gry. (GPT-4 może pisać kod we wszystkich głównych językach programowania, zgodnie z OpenAI.)

„Potężne możliwości językowe GPT-4 będą wykorzystywane do wszystkiego, od tworzenia scenariuszy i postaci po tworzenie zawartości gier” — powiedział Arun Chandrasekaran, analityk w Gartner Research. „Może to doprowadzić do większej liczby niezależnych dostawców gier w przyszłości. Ale poza samą grą, GPT-4 i podobne modele mogą być wykorzystywane do tworzenia treści marketingowych dotyczących zapowiedzi gier, tworzenia artykułów z wiadomościami, a nawet moderowania forów dyskusyjnych o grach.”

Podobnie jak gry, GPT-4 może zmienić sposób, w jaki ludzie tworzą aplikacje. Powiedział użytkownik na Twitterze Utwórz prostą aplikację do rysowania w ciągu kilku minutpodczas gdy inny twierdził, że go zaszyfrował Aplikacja polecająca pięć filmów Codziennie nowe, a także zwiastuny i szczegółowe informacje o tym, gdzie je obejrzeć.

„Programowanie jest jak nauka jazdy: dopóki początkujący jest prowadzony, każdy może programować” – powiedział Lian Jye Su, analityk z ABI Research. „Sztuczna inteligencja może być dobrym nauczycielem”.

Zdać testy latającymi kolorami

Chociaż OpenAI powiedział, że aktualizacja jest „mniej wydajna” niż ludzie w wielu rzeczywistych scenariuszach, pokazuje „wydajność na poziomie człowieka” w wielu testach profesjonalnych i akademickich. Firma podała, że ​​GPT-4 niedawno zdał próbny egzamin na studia prawnicze, uzyskując wyniki wśród 10% najlepszych zdających. Z kolei poprzednia wersja, GPT-3.5, uzyskała około 10%. Według OpenAI najnowsza wersja wypadła również dobrze w testach LSAT, GRE, SAT i kilku testach AP.

READ  Zdjęcie: Chiński łazik znajduje szklane kule po drugiej stronie księżyca

W styczniu ChatGPT trafił na pierwsze strony gazet ze względu na swoją zdolność do zdania prestiżowych egzaminów dla absolwentów, takich jak te dla Wharton School of Business na University of Pennsylvania, ale nie ze szczególnie wysokim wynikiem. Firma powiedziała, że ​​spędziła miesiące, korzystając z lekcji z jej oprogramowania testowego i ChatGPT, aby poprawić dokładność systemu i zdolność pozostawania w temacie.

Podaj dokładniejsze odpowiedzi

Według firmy, w porównaniu z poprzednią wersją, GPT-4 może generować dłuższe, bardziej szczegółowe i bardziej niezawodne odpowiedzi podczas pisania.

Najnowsza wersja może teraz dostarczyć odpowiedzi do 25 000 słów, w porównaniu z 4000 słów wcześniej, i może dostarczyć szczegółowych instrukcji nawet dla najbardziej unikalnych scenariuszy, od czyszczenia zbiornika z piranią po ekstrakcję DNA z truskawki. Jeden z wczesnych użytkowników powiedział, że przedstawił szczegółowe sugestie dotyczące kwestii podrywu na podstawie pytania wymienionego w jego profilu randkowym.

Usprawnij pracę w różnych branżach

Joshua Browder, dyrektor generalny chatbota usług prawnych DoNotPay, powiedział jego firma Już pracuje nad użyciem Od narzędzia do rozstrzygania sporów jednym kliknięciem po pozwanie robo-rozmówców, jest to wczesna oznaka wielkiego potencjału GPT-4 w zakresie zmiany sposobu pracy ludzi w różnych branżach.

Wyobraź sobie, że odbierasz połączenie, klikając przycisk, [la] Rozmowa została przepisana i utworzono prośbę o 1000 słów. GPT-3.5 nie był wystarczająco dobry, ale GPT-4 radzi sobie bardzo dobrze” – napisał Browder na Twitterze.

Tymczasem Jake Kozłowski, dyrektor generalny serwisu randkowego Keeper, powiedział: Powiedział Twoja firma używa narzędzia do lepszej interakcji z użytkownikami.

Według Su z ABI Research możemy również zaobserwować znaczące zmiany w „[tableros] Połączone samochody, zdalna diagnostyka w służbie zdrowia i inne zastosowania AI, które wcześniej nie były możliwe.

Praca w toku

Chociaż firma dokonała znacznych ulepszeń w swoim modelu AI, GPT-4 ma podobne ograniczenia jak poprzednie wersje. OpenAI powiedział, że technologii brakuje wiedzy o wydarzeniach, które miały miejsce przed wycięciem jej zbioru danych (wrzesień 2021 r.) i nie uczy się na podstawie swoich doświadczeń. Możesz także popełnić „drobne błędy logiczne” lub być „nadmiernie naiwnym w przyjmowaniu oczywiście fałszywych oświadczeń od użytkownika” – powiedziała firma i nie sprawdzić dwukrotnie pracy.

READ  Android | Możesz więc mieć własną kartę szczepień COVID-19 jako narzędzie w telefonie komórkowym | Aplikacje | Smartfon | technologia | sztuczka | Lekcje dotyczące wirusa koronowego | nd | nnni | ZABAWA SPORTOWA

Odzwierciedla to również wiele dzisiejszych modeli sztucznej inteligencji, powiedział Chandrasekaran z firmy Gartner. „Nie zapominajmy, że te modele AI nie są doskonałe” – powiedział Chandrasekaran. „Od czasu do czasu może powodować nieścisłości i może mieć charakter czarnej skrzynki”.

Na razie OpenAI powiedział, że użytkownicy GPT-4 powinni zachować ostrożność i stosować „wyjątkową ostrożność”, szczególnie „w kontekście wysokiego ryzyka”.