Policjanci analizują nagrania z meczu pomiędzy Lechem a Legią

Policjanci analizują nagrania z meczu pomiędzy Lechem a Legią

Policjanci z Poznania analizują nagrania z meczu pomiędzy Lechem a Legią w celu identyfikacji osób, które 20 maja br. podczas imprezy masowej rzucały środki pirotechniczne i wbiegły na murawę stadionu. Osobną kwestią będzie sprawdzenie sposobu zabezpieczenia imprezy sportowej przez organizatora.

Od wczoraj kilkudziesięciu policjantów z Poznania analizuje nagrania z monitoringu. Ich zadaniem będzie identyfikacja osób, które rzucały na murawę stadionu środki pirotechniczne i po wyłamaniu części ogrodzenia, wbiegły na murawę. Osobną kwestią będzie sprawdzenie roli organizatora tego spotkania, na którym ciążył obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa podczas trwania meczu.

Przeczytaj: O odpowiedzialności organizatorów imprez masowych

Analizowany będzie także brak reakcji służb na sytuację na stadionie oraz na fakt, że mimo zakazu, na stadion zostały wniesione zakazane środki pirotechniczne. Na pisemny wniosek organizatora meczu, który nie był w stanie we własnym zakresie zapewnić bezpieczeństwa osobom przebywającym na stadionie, na płytę boiska weszli policjanci, którzy szybko przywrócili ład i porządek.

Sprawdź również: Pirotechnika widowiskowa – vademecum

 

/Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.