Funkcjonariusze SOK uratowali psa przywiązanego do torów

Funkcjonariusze SOK uratowali psa przywiązanego do torów

Do dyżurnego zmiany Straży Ochrony Kolei w Dębicy wpłynęło zgłoszenie o przywiązanym do torów kolejowych psie. Funkcjonariusze SOK natychmiast podjęli działania i w ostatniej chwili uratowali życie czworonoga. 

Z przekazanych informacji wynikało, że do szyny znajdującej się przy przystanku osobowym Ropczyce-Witkowice, przywiązany jest pies. Po zgłoszeniu niezwłocznie skierowano patrol SOK, który na miejscu zauważył kundelka przywiązanego do szyny toru szlakowego nr 1

– informuje rzecznik Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu, inspektor Adam Morawski.

Funkcjonariusze uwolnili kundelka, a następnie odstawili go do schroniska dla zwierząt w Ropczycach. Dalsze czynności w sprawie znęcania się nad zwierzęciem prowadzą policjanci z KPP w Ropczycach.

Art. 35. ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt
1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 (przyp. red. wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami) ust. 1, art. 33 (przyp. red. zasady uśmiercania zwierząt) lub art. 34 (przyp. red. uśmiercanie zwierząt w ubojni) ust. 1–4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czytaj również: Trwają prace nad ustawą o Straży Kolejowej. MSWiA analizuje zgłoszone uwagi

 

/nowiny24.pl, ustawa o ochronie zwierząt, foto ilustracyjne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o