Funkcjonariusze SOK doskonalili techniki interwencyjne z mistrzem MMA

Funkcjonariusze SOK doskonalili techniki interwencyjne z mistrzem MMA

W sobotę w klubie sportowym „Berserkers Team Stargard” funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei doskonalili techniki interwencyjne z mistrzem MMA. Zajęcia poprowadził wieloletni trener Berserkerów w Stargardzie Tomasz Stasiak.

W sobotę 12 maja funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uczestniczyli w seminarium doskonalącym z zakresu praktycznego użycia technik interwencyjnych. Zajęcia poprowadził Tomasz Stasiak, który na co dzień trenuje zawodników MMA w klubie sportowym „Berserkers Team Stargard”.

Podczas zajęć przeprowadzono symulację reagowania w improwizowanych sytuacjach zagrożenia. Funkcjonariusze uczyli się m.in. taktyki poruszania się i walki w sytuacji gdy napastnicy mają przewagę liczebną, szybkiego reagowania na atak z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz doskonalili techniki prowadzące do obalenia i unieruchomienia osoby agresywnej.

– Celem niniejszego seminarium jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy SOK w zakresie praktycznych umiejętności stosowania środków przymusu bezpośredniego. Nasz klub przeprowadzał podobne seminaria dla innych służb mundurowych w tym wojska i Policji – powiedział Tomasz Stasiak, wieloletni trener Berserkerów w Stargardzie.

Straż Ochrony Kolei to formacja dbająca o bezpieczeństwo na obszarze kolejowym. Aby zagwarantować bezpieczeństwo podróżnych funkcjonariusze SOK muszą odznaczać się nieprzeciętną sprawnością fizyczną oraz znajomością technik interwencyjnych. Rozwój służby odbywa się poprzez ciągłe szkolenia i doskonalenie zawodowe, podnoszące kwalifikacje funkcjonariuszy SOK.

Czytaj również: Straż Ochrony Kolei – działalność i uprawnienia formacji

 

/SOK

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o