Szef GdP: "Jesteśmy policjantami, a nie ochroniarzami" | OCHRONA24.info

Szef GdP: „Jesteśmy policjantami, a nie ochroniarzami”

Szef GdP: "Jesteśmy policjantami, a nie ochroniarzami"

Setki policjantów w czwartek nad ranem przystąpiło do szturmu na ośrodek dla imigrantów w Ellwangen (Badenia-Wirtembergia). Decyzję taką podjęto po tym, jak w nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30.04) agresywny tłum imigrantów uniemożliwił niemieckiej policji zatrzymanie Togijczyka przebywającego w ośrodku. Głos w sprawie zajął szef GdP (niemiecki związek zawodowy policji). Związkowiec sprzeciwił się pomysłowi resortu, który chce w przyszłości wykorzystać policjantów do ochrony tego typu miejsc.

Po czwartkowej akcji policyjnej w ośrodku przewodniczący niemieckiego związku zawodowego policji (GdP) Oliver Malchow skrytykował szefa resortu spraw wewnętrznych RFN Horsta Seehofera (CSU), który zamierza wykorzystać policję federalną do ochrony planowanych przez niego ośrodków detencyjnych.

Nie rozumiem, jak można wpaść na pomysł, by wykorzystać policję do ochrony

– stwierdził Malchow.

Szef policyjnego związku oświadczył w rozmowie z rozgłośnią Bayerische Rundfunk, że nie chce, aby funkcjonariusze zajmowali się ochroną ośrodków detencyjnych.

Jesteśmy wykwalifikowanymi funkcjonariuszami policji, a nie ochroniarzami

– powiedział Malchow.

GdP obawia się również, że takie zorganizowane protesty, jak ten w Ellwangen mogą się powtórzyć. Zwłaszcza jeśli w ośrodkach detencyjnych przetrzymywanych będzie więcej osób zagrożonych deportacją. Niestety rząd RFN bagatelizuje obawy policjantów.

 

/dw.com

 

 

                               

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o