19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

45 milionów dolarów inwestycji w Kargil Polska | 2021-07-15

WARSZAWA, Polska – Kargil powiedział, że planuje wejść do swojego zakładu Rockla w Polsce z inwestycją 45 milionów dolarów na europejskim rynku włókien rozpuszczalnych. Budowa nowej dywizji produkcyjnej już się rozpoczęła, a pełna komercjalizacja pierwszych ofert spółki spodziewana jest w drugiej połowie 2022 roku.

Kargil powiedział, że linia świeżych rozpuszczalnych włókien będzie otaczać portfolio produktów obniżających poziom cukru, w tym całe desery.

„W przeciwieństwie do większości dostępnych obecnie błonników rozpuszczalnych, nasza nowa oferta jest specjalnie zaprojektowana, aby sprostać wyjątkowym wyzwaniom, przed którymi stoją producenci żywności, ponieważ mają one na celu poprawę profilu odżywczego swoich produktów o mniejszej ilości kalorii i niższej zawartości cukrów” – powiedział Manoj, kierownik ds. włókien w Business Rozwój. „Nasze rozpuszczalne włókna błyszczą w tych złożonych zastosowaniach, zapewniając doskonałą wydajność pod względem smaku, wyglądu, tolerancji trawiennej i doustnej – wszystko to jest ważne dla zadowolenia konsumentów”.

Kargil powiedział, że zredukuje cukier nawet o 30% przy użyciu technologii mikroreaktora opracowanej we współpracy z Instytutem Technologii w Karlsruhe w Niemczech i wesprze redukcję kalorii i nasycenie błonnika w słodyczach, wyrobach cukierniczych, nadzieniach, płatkach zbożowych, lodach i mleku. Aby zachować pożądany wygląd, smak i konsystencję.

Firma poinformowała, że ​​testy klientów z nowymi rozpuszczalnymi włóknami firmy Cargill są już w toku.

Oczekuje się, że opatentowana technologia pomoże firmie Kargil w produkcji włókien nowej generacji. Podobnie jak początkowa oferta, rozpuszczalne włókna w przyszłości zaspokoją kluczowe potrzeby rynku mające na celu redukcję cukru i tłuszczu, powiedział Kargil.

„Popyt na produkty o zaawansowanych profilach odżywczych nie wykazuje oznak spadku” — powiedział Willian Oliveira, dyrektor ds. słodyczy w europejskim oddziale firmy Cargill zajmującym się skrobią, słodzikami i tekstyliami. „Ta ważna inwestycja, w połączeniu z naszymi istniejącymi słodkimi rozwiązaniami oraz dogłębną wiedzą na temat rozwoju i zastosowań, zapewnia, że ​​mamy wszystkie narzędzia, których potrzebujemy do wspierania podróży naszych klientów w zakresie rozwoju produktów”.

READ  Putin ostrzega Polskę przed atakiem na Białoruś