Firmy ochrony jednoczą siły na czas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 | OCHRONA24.info

Firmy ochrony jednoczą siły na czas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

Firmy ochrony jednoczą siły na czas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

Jak podają japońskie media, w związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020, dwie największe firmy zajmujące się ochroną w Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli SECOM oraz ALSOK postanowiły połączyć siły.

Spółki, jako oficjalni partnerzy Igrzysk  podjęły współpracę i utworzyły podmiot (tzw. joint venture), którego zadaniem ma być ujednolicenie systemu ochrony podczas Igrzysk. Docelowo prezesi obu spółek chcieliby, aby do projektu włączyły się inne firmy branży ochrony. Łącząc siły w ramach wspólnego przedsięwzięcia zainicjowanego przez SECOM i ALSOK, spółki mogłyby stworzyć jednolity system procedur i standardów oraz wspólną bazę pracowników, których, według szacunków prezesa ALSOK, potrzeba będzie ok. 14 tysięcy.

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich 2020, jak i same firmy żywią nadzieję, że współpraca zawarta na czas olimpiady stanie się w przyszłości „dobrą praktyką” przy organizacji tego typu wydarzeń w Japonii.

Deficyt ochroniarzy nie pomaga

Rosnące zapotrzebowanie na ochronę w Japonii, pomimo wyższego niż kiedykolwiek wcześniej nasycenia środkami technicznymi, nie idzie w parze z zatrudnieniem w tej branży.

Według doniesień Policji, ponad 90 proc. firm ochroniarskich w Japonii boryka się z problemem poważnego deficytu kadrowego. Lekarstwem na brak pracowników ochrony mają być zmiany w prawie, które pozwolą m.in. na szkolenie ochroniarzy przez Internet.

Czytaj: Poważny deficyt ochroniarzy w Japonii. Lekarstwem ma być internetowy system szkoleń

Podczas poprzednich Igrzysk, które odbyły się w Londynie, branża ochrony nie była w stanie pokryć olbrzymiego zapotrzebowania na pracowników ochrony. Kilkutysięczne braki osobowe trzeba było uzupełniać wojskiem. Dlatego też Japończycy szukają rozwiązań, które pozwoliłyby uniknąć takich problemów podczas organizowanej na ich terytorium imprezy.

W ciągu ostatnich kilku lat liczba firm ochroniarskich i ochroniarzy w Japonii pozostała prawie niezmieniona. Na koniec 2016 roku w kraju tym działalność prowadziło 9400 takich podmiotów, które zatrudniały 540 tys. ochroniarzy.

 

/asia.nikkei.com, insidethegames.biz

                               

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o