16 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

400 dotkniętych problemem przygotowuje się do przejścia z Profeco

W nocy 1 sierpnia i na początku 2 sierpnia Liverpool otrzymał setki zamówień na telewizory Samsung w cenie od 1500 do 2000 pesos, w rozmiarach od 43 do 55 cali. Kilka godzin później Liverpool zaczął powiadamiać o anulowaniu zamówienia, dokonywać zwrotów pieniędzy, a nawet oferować 10% kuponów promocyjnych, aby zrekompensować kupującym, zgodnie z e-mailami, które widzieliśmy w Xataka Meksyk.

Teraz grupa ponad 400 osób dotkniętych chorobą organizuje udanie się bezpośrednio do Profeco i zapewnienie, że zniżka oferowana przez portal Liverpool jest przestrzegana i stosowana. W sprawie wspomniano o kilku innych sprawach, z których część zakończyła się pozwem zbiorowym, jak to się stało z rabatami oferowanymi na portalu Sony na konsole PS5, i ostatecznie konsole zostały wykupione. Anulowane przez oficjalny sklep internetowy.

Liverpool nie był w stanie skomentować tej sprawy w czasie, gdy ten zapis był zamknięty.

„Obecnie brak na stanie”

Niektóre z poszkodowanych uciekły się do komunikacji ze sklepem za pośrednictwem WhatsApp. Ci, którzy to zrobili, otrzymali wyjaśnienie, że zakupy zostały anulowane z powodu „braku zapasów”, zgodnie z wywiadami, które przeanalizowaliśmy od tego czasu. Xataka Meksyk.

Poczta odebrana przez osoby dotknięte chorobą.

Liverpool anuluje zakupy telewizorów Samsung za 1600 pesos za 400, których dotyczy przygotowanie do korzystania z Profeco 2

Zakupy zostały anulowane z powodu braku zapasów, zgodnie z wyjaśnieniem dostarczonym niektórym użytkownikom za pośrednictwem WhatsApp.

Gabmex, firma świadcząca usługi doradztwa prawnego i przedstawicielstwa, zapewnia już wsparcie poszkodowanym. Dyrektor zarządzający firmy, Luis Hernandez, powiedział w wywiadzie, że niektóre z e-maili wysłanych do poszkodowanych, w których zostali powiadomieni o anulowaniu „Zaprojektowany, aby pokazać, że to konsument złożył wniosek o anulowanie”.

Bardzo powszechną praktyką jest dystansowanie się firm od tego typu sprzedaży„, on dodał.

Jednak nawet tym, którzy zostali powiadomieni, Hernandez wyjaśnia, że ​​rezygnacje naruszają ich prawa jako konsumentów. W najlepszym przypadku grupa doradcza, w której działa Hernandez, będzie poszukiwać produktów po podanej cenie, ale jeśli nie, federalne prawo konsumenckie mówi, że dostawca musi zrekompensować to rabatem w wysokości co najmniej 20% zapłaconej ceny.

READ  WhatsApp | Jak mieć dwa konta na swoim iPhonie | Aplikacje | Jabłko | Smartfon | sztuczka | Samouczek | nd | nnni | Spor-Play

zdjęcie na okładkę | Mateusz Routledge