Świnoujście: Ochroniarz sklepu ujął złodzieja na gorącym uczynku

policja

policja

To nie był dobry dzień dla 34-letniego mieszkańca Świnoujścia. Będąc w sklepie Netto przy ulicy Polnej w Międzyzdrojach, mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu sklepu ukradł dwie szczoteczki elektryczne Oral B o wartości 200 złotych. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna.

Minionej soboty, policjanci Komisariatu Policji w Międzyzdrojach otrzymali wezwanie od pracowników sklepu Netto w Międzyzdrojach. Zgłoszenie dotyczyło ujęcia na gorącym uczynku sprawcy kradzieży sklepowej.

Jak ustalono 34-letni mieszkaniec Świnoujścia wykorzystując nieuwagę personelu sklepu ukradł dwie szczoteczki elektryczne Oral B o wartości 200 złotych. Mężczyzna nie krył faktu zdziwienia podczas jego ujęcia przez pracownika ochrony sklepu, nie potrafił również wytłumaczyć się ze swojego zachowania. Teraz, za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń:

Art. 119. § 1. Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 dopuścił się go na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.

§ 4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1, można orzec obowiązek zapłaty równowartości ukradzionego lub przywłaszczonego mienia, jeżeli szkoda nie została naprawiona.

/swinoujskie.info, Kodeks Wykroczeń

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane