23 kwietnia, 2024

24-35. Polska żegna się trzeźwym zwycięstwem

Boadilla del Monte (Madryt), 28 listopada (EFE) .- Reprezentacja Polski, która w najbliższą niedzielę pokonała Słowację 24-35, pożegnała Hiszpanię skromnym zwycięstwem w turnieju międzynarodowym. Wydajność na wyjściu zewnętrznym.

W rzeczywistości mecz od początku zamienił się w rywalizację snajperów, z Aleksandrą Rosiak po polskiej stronie i Adrianą Holejovą ze Słowaczki, które popisywały się siłą ponad trzydziestu stóp.

Oczywiście pomogła defensywna słabość obu drużyn, która wydawała się ucierpieć z powodu próby trzech kolejnych meczów w ciągu trzech dni i niskiego wkładu bramek.

Polski trener, Norweg Arne Senstadt i Słowak Pavol Stretcher próbowali ugodzić Monikę Malikskyvich i Adrianę Medvekovą, grając odpowiednio ponad dziesięć minut.

Jak pokazały 14-19, bardzo precyzyjna sztafeta w przypadku polskiej drużyny zobaczyła, jak Malikskiwic nieco poza tablicą wyników z przystankami, które przegapił w pierwszych minutach. Zamknął po raz pierwszy.

Różnica, która nie zatrzymała wzrostów w drugiej połowie, w której Polacy dodawali na zewnątrz, wywołała kontakt z Pivot Sylvią Maduszic, która na polską przewagę strzeliła do ośmiu bramek (15-23) prawie trzema bramkami z rzędu.

Z pomocą utalentowanego Matuszczyka, który strzelił sześć bramek, polska drużyna rozwinęła się dalej i odniosła wyraźne zwycięstwo 24-35, co pozwoliło Polsce zająć trzecie miejsce w międzynarodowych rozgrywkach Hiszpanii. .

Arkusz danych:

24 – Słowacja: Iwanica; Stefanikova (2), Holezova (5), Tulinova (-), Hudakova (2), Nemotova (3) i Popovkova (2) – Sprzęt Start- Medvedova (PS), Okundoyova (PS), Repikova (-), Posikova 2 ), Lance (5, 1p), Pazziova (-), Sarkova (-), Trunkova (-), Buznochova (-), Psik (3, 1p) i Psikova (-)

35 – Polonia: Płaczek; Balsam (5, 1p), Gopilińska (2), Akrook (3), Rosiak (4), Nokun (2) i Matuszczyk (6) – ekwipo inicjał- Zima (ps), Maliczkiewicz (ps), Zimny ​​(2 ) ), Płomińska (-), Kega (-), Korna (2), Wytkowskaja (-), Nosek (4), Sarawak (5) y Rossak (-)

READ  Brąz dla Alma Pres na Międzynarodowym Konkursie w Polsce

Punktuj co pięć minut: 2-3, 5-7, 6-9, 10-13, 10-15 i 14-19 (połowa czasu) 15-22, 18-23, 21-26, 23-28, 23- 32 i 24-35 (ostateczna)

Sędziowie: Tania Rodríguez i Lorena García (ESP). Na dwie minuty przydzielili Tulinovę i Posikovą na Słowację; A dla Polski Rosiak i Nosek.

Wydarzenia: Spotkanie związane z trzecim i ostatnim dniem Międzynarodowego Turnieju Hiszpanii odbyło się w Pawilonie Felipe VI w Bodila del Monte (Madryt).