Policja: Para wyszukiwała obcokrajowców w klubach. Odurzali ich, bili i okradali

Para wyszukiwała bawiących się w klubach obcokrajowców. Fot. KWP Kraków

Para wyszukiwała bawiących się w klubach obcokrajowców. Fot. KWP Kraków

Policjanci z Krakowa zatrzymali 33-latka i 19-latkę. Para wyszukiwała bawiących się w klubach obcokrajowców. „Ofiara” częstowana drinkiem z zawartością środka psychoaktywnego, traciła świadomość. Gdy środek zaczynał działać – kobieta wychodziła z odurzonym mężczyzną na zewnątrz, gdzie pod lokalem w taksówce czekał wspólnik kobiety.

Z ustaleń policjantów wynika, że para działała od początku sierpnia br. Schemat ich działania w każdym z przypadków był praktycznie identyczny. Młoda kobieta przyglądała się mężczyznom imprezującym w klubach, po czym wybierała odpowiedni cel. 19-latka zabawiała swoją ofiarę, tak aby wzbudzić sympatię i zaufanie.

Klubowicz częstowany drinkiem z zawartością środka psychoaktywnego, tracił świadomość. Gdy środek zaczynał działać, kobieta wychodziła z otumanionym cudzoziemcem na zewnątrz, gdzie przed lokalem w taksówce czekał wspólnik kobiety. – Sprawcy nie przebierali w środkach. 33-latek był brutalny – używał wobec pokrzywdzonych gazu. Bijąc ich wmawiał, że próbowali zgwałcić 19-letnią kobietę. Następnie ofiara była wyrzucana z pojazdu na obrzeżach miasta – relacjonuje rzecznik prasowy małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Ich ofiary pochodziły m.in. z USA, Ukrainy, Arabii Saudyjskiej, Francji.

Czytaj także:

Magdalena Kralka jest poszukiwana listem gończym i czerwoną notą Interpolu

Intensywne działania prowadzone przez policjantów z I Komisariatu Policji w Krakowie zakończyły się 28 sierpnia br., nad ranem, w rejonie Starego Miasta w Krakowie. To tam na gorącym uczynku zatrzymano 19-latkę i 33-latka. – Policjanci przystąpili do akcji w momencie, gdy para podróżowała taksówką wraz z dwoma obcokrajowcami – wyjaśnił Gleń.

Podejrzani byli zaskoczeni widokiem interweniujących funkcjonariuszy. Natomiast cudzoziemcy znajdowali się pod silnym działaniem środków odurzających, w związku z czym jeden z nich został przetransportowany do szpitala.

Jak się okazało, taksówka nosząca oznaczenia jednej z krakowskich korporacji, należała do zatrzymanego, który posiada taksówkarską licencję. – Przy mężczyźnie policjanci zabezpieczyli tabletki, które zostały przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie celem dalszych badań – wyjaśnił rzecznik prasowy.

Zatrzymani odpowiedzą za rozboje i kradzieże z włamaniem. Grozi im od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że zabezpieczona substancja mogła wywołać nieodwracalne skutki zdrowotne zagrożone nawet utratą życia, para może wówczas usłyszeć dodatkowe zarzuty.

W piątek (30 sierpnia) sąd zastosował jako środek zapobiegawczy wobec 19-latki dozór policyjny, a wobec 33-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi im od 3 do 12 lat pozbawienia wolności

Policjanci ustalają czy przestępcza para mogła dokonać więcej tego typu przestępstw.

Czytaj również: Umówili się na portalu erotycznym… a po wszystkim on ją okradł. Nieuczciwego kochanka zatrzymali policjanci

 

Źródło: KWP Kraków

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane