Jak wygląda rekrutacja do Policji? Dowiedzieli się o tym mieszkańcy Katowic

Mieszkańcy Katowic na spotkaniu w siedzibie śląskiej policji mogli dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja do służby. Fot. KWP Katowice

Mieszkańcy Katowic na spotkaniu w siedzibie śląskiej policji mogli dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja do służby. Fot. KWP Katowice

W katowickim oddziale prewencji odbyło się kolejne już spotkanie, podczas którego zainteresowani mogli dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja do służby w Policji. Każdy chętny mógł również spróbować swoich sił na torze przeszkód.

W  środę (28 sierpnia) każdy, kto jest zainteresowany służbą w Policji, mógł skorzystać z autorskiego projektu katowickiej komendy wojewódzkiej i dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja do służby.

– Chętni próbowali swoich sił w teście sprawności fizycznej pod czujnym okiem policyjnych instruktorów. Uczestniczyli również w spotkaniu, w którym dowiedzieli się o wszystkichkwestiach dotyczących rekrutacji do służby, kryteriach doboru i wymaganych dokumentach – mówi podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Spotkanie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich przeprowadzona była w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, gdzie miał miejsce test sprawności fizycznej, który jest początkowym elementem naboru do służby – wyjaśnia podinsp. Nowara.

Zajęcia na sali prowadzili instruktorzy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pod okiem których uczestnicy pokonywali tor przeszkód. Każdy uczestnik mógł liczyć na wsparcie i profesjonalne rady ze strony policyjnych instruktorów – podkreśliła.

Druga część spotkania odbyła się w sali wykładowej. – W trakcie rozmowy z uczestnikami podinsp. Andrzej Sira przytaczał liczne przykłady i sytuacje z własnego doświadczenia zawodowego wskazując na jakie cechy, zachowania i postawy najczęściej zwracana jest uwaga funkcjonariuszy prowadzących dobór. Opowiedział także o praktycznych aspektach służby i udzielił wskazówek, które mogą okazać się przydatne podczas rozmowy kwalifikacyjnej – mówi podinsp. Nowara.

Jak podkresliła isnp, Aleksandra Nowara, rzecznik prasowa śląskiej policji, spotkania takie umożliwiają bezpośrednie zapoznanie się z procesem rekrutacji a także na zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy. – W związku z dużym zainteresowaniem, już dzisiaj zapraszamy na kolejne odsłony projektu – dodała.

Czytaj również: MSWiA chce uprościć zasady rekrutacji do Straży Granicznej. Do RCL wpłynął projekt rozporządzenia

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: KWP Katowice

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane