Policjanci zatrzymali 37-latka za naruszenie nietykalności. Ten w zemście oskarżył ich o kradzież telefonu

37-latek odpowie nie tylko za naruszenie nietykalności, ale również za złożenie fałszywego zawiadomienia, a także fałszywego oskarżenia policjantów. Fot. ilustracyjne, Policja.

37-latek odpowie nie tylko za naruszenie nietykalności, ale również za złożenie fałszywego zawiadomienia, a także fałszywego oskarżenia policjantów. Fot. ilustracyjne, Policja.

Policjanci z komisariatu w Gdowie zatrzymali 37-latka, który utrudniał im pracę podczas interwencji związanej z pożarem odpadów. Mężczyzna w zemście oskarżył policjantów o kradzież telefonu. Teraz odpowie nie tylko za naruszenie nietykalności mundurowych, ale również za złożenie fałszywego zawiadomienia, a także fałszywego oskarżenia policjantów.

Do sytuacji doszło kilka dni temu. 37-letni mieszkaniec gminy Gdów zachowywał się wulgarnie i  agresywnie wobec funkcjonariuszy, szarpiąc ich za mundury oraz uderzając łokciem. Mężczyźnie przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariuszy i po doprowadzeniu do prokuratury oraz zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru, zwolniono.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych, mężczyzna zgłosił się na komisariat, jednakże tym razem jako pokrzywdzony. 37-latek poinformował, iż policjanci którzy interweniowali wobec niego dzień wcześniej, ukradli mu telefon.

Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie, jednakże treść zgłoszenia i okoliczności, w jakich miało dojść do przestępstwa, budziły wątpliwości śledczych. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania 37-latka, gdzie podczas przeszukania znaleźli telefon rzekomo skradziony przez policjantów.

Teraz mężczyzna oprócz naruszenia nietykalności policjantów, odpowie również za złożenie fałszywego zawiadomienia, a także fałszywego oskarżenia policjantów. Grozi mu do 3 lat odsiadki.

Czytaj również:

 

Źródło: KWP Kraków

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane