Policja: 19 i 35-latek włamali się do sklepu spożywczego, bo chcieli jeść i pić

Mężczyźni włamali się do sklepu spożywczego, skąd ukradli jedzenie, alkohol i papierosy, a na miejscu wypili po kilka piw. Fot. arch.

Mężczyźni włamali się do sklepu spożywczego, skąd ukradli jedzenie, alkohol i papierosy, a na miejscu wypili po kilka piw. Fot. arch.

19 i 35-latek włamali się do sklepu spożywczego, skąd ukradli jedzenie, alkohol i papierosy, a na miejscu wypili po kilka piw. Obaj mężczyźni twierdzili, że zrobili to w akcie desperacji, bo chciało im się jeść i pić, a na wsi w niedzielę sklepy były zamknięte.

W minioną niedzielę dwóch mężczyzn poprzez uszkodzenie dachu sklepu spożywczego na terenie gminy Gozdowo włamało się do środka skąd ukradli jedzenie, alkohol i papierosy. Po wejściu do sklepu mężczyźni spakowali swoje łupy w reklamówki, wypili jeszcze po kilka piw, a następnie jakby nigdy nic oddalili się z miejsca. Właściciel sklepu oszacował straty na ok. 1.200 zł.

Sprawą od razu zajęli się sierpeccy policjanci, którzy szybko ustalili i „namierzyli” rabusiów. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 19 i 35 lat z terenów powiatów płońskiego oraz płockiego. Jak tłumaczył jeden z nich w niedzielę sklepy na wsi były zamknięte, a im chciało się jeść i pić więc postanowili włamać się do jednego z nich i wziąć to na co mieli ochotę.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty, teraz za swoje czyny odpowiedzą przez sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu.

Czytaj również: 55-latek ukradł 1000 zdrapek o wartości 2,5 tys. zł. Wygrał 100 zł, grozi mu 5 lat więzienia

 

Źródło: KPP Sierpc

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane