Strzelin. Areszt dla podejrzanego o posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia

Wobec zatrzymanego 62-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Fot. KPP Strzelin

Wobec zatrzymanego 62-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Fot. KPP Strzelin

– Rewolwer, karabiny i pistolety, a także amunicję, części broni oraz pół kilograma prochu myśliwskiego i strzelniczego znaleźli pod jednym z adresów strzelińscy policjanci – podał asp.szt. Ireneusz Szałajko, rzecznik prasowy KPP w Strzelinie. Zatrzymano w tej sprawie mężczyznę, który podejrzany jest o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Wobec zatrzymanego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego strzelińskiej komendy ustalili adres, pod którym jeden z mieszkańców mógł posiadać spore ilości amunicji i broni bez wymaganego zezwolenia. Ich ustalenia potwierdziły się na miejscu.

Jak wyjaśnia asp.szt. Ireneusz Szałajko, rzecznik prasowy KPP w Strzelinie, 62-latek posiadał 6 sztuk broni w postaci rewolweru, 2 karabinów pneumatycznych, pistoletu pneumatycznego, pistoletu z magazynkiem i karabinu z lunetą oraz 181 sztuk różnego rodzaju amunicji.

W miejscu zamieszkania mężczyzny znajdowały się również liczne części do broni. – W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 10 luf, 12 sztuk części broni palnej, 2 tłumiki i 8 zamków. Funkcjonariusze znaleźli również ponad pół kilograma prochu strzelniczego i myśliwskiego – mówi Szałajko.

Okazało się, że podejrzany był już w przeszłości notowany. – Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego sąd zastosował wobec 62-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy – dodał rzeczni prasowy strzelińskiej policji.

Za czyn, o który jest on podejrzany grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Policjanci zlikwidowali arsenał broni z okresu II Wojny Światowej. “Składowisko wprawiło w osłupienie”

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: KPP Strzelin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane