Policja: Troskliwy sąsiad zapewnił 26-latkowi niecodzienną pobudkę

Troskliwy sąsiad zadzwonił po służby, bo zaniepokoił się losem 26-latka z mieszkania obok. Fot. Pixabay.com

Troskliwy sąsiad zadzwonił po służby, bo zaniepokoił się losem 26-latka z mieszkania obok. Fot. Pixabay.com

Kiedy 26-letni mieszkaniec Wyr (woj. śląskie) otworzył rano zaspane oczy, zobaczył nad głową grupę strażaków i policjantów. Niecodzienną pobudkę zapewnił mu troskliwy sąsiad.

W piątek kilkanaście minut po godzinie 6.00 do dyżurnego mikołowskiej komendy trafiło zgłoszenie, iż w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Wyrach od dłuższego czasu dzwoni budzik. Zgłaszający obawiał się, iż coś złego mogło stać się u sąsiadów. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji oraz straż pożarna.

Troskliwy sąsiad

Do mieszkania znajdującego się na II piętrze strażacy dostali się przez otwarte okno. Po wejściu do środka policjanci odkryli, że 26-letni mężczyzna zwyczajnie śpi. Kiedy wreszcie udało się go wybudzić z twardego snu, zdziwiony całą sytuacją wyjaśnił, że nie słyszał ani budzika, ani pukania do drzwi, ani też telefonu od zaniepokojonego całą sytuacją sąsiada. Również głośne pukanie do drzwi skierowanych na miejsce służb nie postawiło go na nogi.

Interwencja, na szczęście, zakończyła się dobrze i z pewnością na długi czas pozostanie w pamięci 26-latka.

Przypadek ten świadczy też pozytywnie o ludzkiej wrażliwości i braku obojętności na niepokojące sygnały. Taka właśnie czujność sąsiadów może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

Czytaj również:

 

Źródło: KPP Mikołów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane