W WSPol ruszyło kolejne szkolenie oficerskie. Kanclerz: “Bądźcie przykładem dla swoich młodszych kolegów”

Szkolenie oficerskie oficjalnie otworzył mł. insp. Andrzej Pawłowski – Kanclerz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Fot. WSPol/Wojciech Nowak

Szkolenie oficerskie oficjalnie otworzył mł. insp. Andrzej Pawłowski – Kanclerz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Fot. WSPol/Wojciech Nowak

101 policjantek i policjantów rozpoczęło w Wyższej Szkole Policji szkolenie oficerskie. Podczas uroczystości otwarcia kanclerz WSPol, mł. insp. Andrzej Pawłowski, zaapelował do przyszłych podkomisarzy, aby w trakcie pobytu byli przykładem dla swoich młodszych kolegów.

22 sierpnia 2019 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych. Szkolenie oficerskie, w imieniu insp. dr. hab. Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, oficjalnie otworzył mł. insp. Andrzej Pawłowski – Kanclerz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Szkolenie oficerskie potrwa ponad 100 dni

Przez 103 dni szkoleniowe 101 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji z całej Polski będzie realizować treści określone programem szkolenia.

– Absolwent szkolenia będzie potrafił realizować zadania m.in. w zakresie tworzenia przepisów i procedur, zwalczania przestępczości zorganizowanej, zapobiegania przestępczości i demoralizacji nieletnich, zarządzania sytuacją kryzysową oraz dowodzenia akcją i operacją policyjną, wykonywania czynności w sprawach o wykroczenia, kierowania zespołami ludzkimi czy organizowania współpracy wewnątrzpolicyjnej i z podmiotami pozapolicyjnymi – zapewnia Bożena Górska z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone w trakcie szkolenia mają na celu przygotować słuchaczy do złożenia egzaminu oficerskiego.

Czytaj także: WSPol: “Przyszli oficerowie kształceni są zgodnie z oczekiwaniem Komendanta Głównego Policji”

“Bądźcie przykładem”

Podczas uroczystości Kanclerz WSPol podkreślił, że “rozpoczynające się szkolenie to nie zwieńczenie kariery, ale początek drogi, która umożliwi przystąpienie do egzaminu oficerskiego, a co za tym idzie da możliwości dalszego rozwoju zawodowego”.

Pawłowski życzył policjantom sukcesów w trakcie tego szkolenia. Na zakończenie swojego przemówienia prosił, aby w trakcie pobytu byli przykładem dla swoich młodszych kolegów.

Czytaj również: Fikcyjna zbiórka na cel charytatywny. BSW zatrzymało policjanta z kursu podstawowego w WSPol

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: WSPol

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane