Sierżant Bagieta: Ja zawsze jestem “pro guns”. Broń w rękach praworządnego obywatela jest bronią cenną

Anonimowy policjant występujący w sieci pod pseudonimem Sierżant Bagieta zdradził swój pogląd na temat dostępu do broni palnej. Fot. Facebook/Sierżant Bagieta

Anonimowy policjant występujący w sieci pod pseudonimem Sierżant Bagieta zdradził swój pogląd na temat dostępu do broni palnej. Fot. Facebook/Sierżant Bagieta

– Jestem gorącym zwolennikiem posiadania broni palnej przez praworządnych obywateli – podkreśla policjant prowadzący kanał pn. Sierżant Bagieta. Mundurowy poprzez poprzez swojego wideobloga opowiada przede wszystkim o służbie w Policji. W najnowszym nagraniu funkcjonariusz przedstawił swoje stanowisko w sprawiedostępu do broni palnej.

– Ja jestem zawsze jestem “pro guns” (…) Sam jestem cywilnym posiadaczem broni palnej, mam pozwolenie, więc byłbym hipokrytą, gdybym powiedział, że jest inaczej – powiedział Sierżant Bagieta. Dodał, że: – Broń w rękach praworządnego obywatela jest bronią cenną. Przestępca jeżeli chce kupić broń, to kupuje ją z nielegalnego źródła.

Jednocześnie Sierżant Bagieta zauważył, że obecne przepisy mocno utrudniają dostep do broni palnej. – Myślę, że procedura jest trochę za droga i niepotrzebna jest kategoryzacja pozwoleń, według mnie. Nie ma sensu rozdzielania tego (pozwolenia na broń – przyp. red.) na jakieś sportowe, kolekcjonerskie itd. Bezsensowna sprawa – stwierdził.

Czytaj również: Policjanci bez taryfy ulgowej przy ubieganiu się o pozwolenie na broń palną

 

Źródło: Youtube.com/Facebook/SierżantBagieta

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane