Fikcyjna zbiórka na cel charytatywny. BSW zatrzymało policjanta z kursu podstawowego w WSPol

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie miało dojść do zatrzymania młodego policjanta, który usiłował wyłudzić pieniądze od innych kursantów. Fot. WSPol

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie miało dojść do zatrzymania młodego policjanta, który usiłował wyłudzić pieniądze od innych kursantów. Fot. WSPol

“BSW zawinęło chłopaka z kursu podstawowego w Szczytnie. Podobno nie był w ogóle policjantem, a na kursie był za kogoś” – donosi czytelnik portalu ochrona24.info. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rzeczywiście miało dojść do zatrzymania młodego policjanta, po tym jak zorganizowano tam fikcyjną zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny. Organizator zbiórki po osadzeniu w policyjnej celi miał symulować niepoczytalność i wypierać się swojej tożsamości. Dlatego wśród funkcjonariuszy pojawiła się plotka, że zatrzymany przebywał na kursie nielegalnie.

Z informacji jakie portalowi ochrona24.info przekazał jeden z czytelników wynikało, że w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie doszło do zatrzymania młodego policjanta, który lada moment miał trafić do jednostki macierzystej. Według naszego informatora mężczyzna miał przebywać na kursie nielegalnie i nie być w ogóle policjantem. Sprawa miała wyjść na jaw po tym, jak kursant zorganizował zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny. Mężczyznę mieli zatrzymać funkcjonariusze z Biura Spraw Wewnętrznych.

Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz portalu ochrona24.info, co potwierdził również administrator strony Mundurowi Dziękują Rządowi, do zatrzymania na terenie WSPol rzeczywiście miało dojść, ale jego przebieg, jak i powód były nieco inne od tych przedstawionych nam przez jednego z czytelników.

Mężczyzna, który miał zostać zatrzymany w środę przez BSW na kursie przebywał legalnie. Policjant miał urządzić zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny. Wkrótce potem miało wyjść na jaw, że zbiórka była fikcyjna, a cała akcja została zorganizowana po to, aby wyłudzić od innych kursantów pieniądze.

Nasze źródło twierdzi, że kursant został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie symulował niepoczytalność. Stamtąd został zabrany na konsultację do psychiatry w Olsztynie, a podczas badania miał wypierać się swojej tożsamości – i dlatego najprawdopodobniej wśród innych policjantów pojawiła się plotka, że BSW zatrzymało kursanta, który nie był policjantem.

Dziennikarz portalu ochrona24.info ustalił również, że zatrzymany mężczyzna usiłował wypromować zbiórkę za pomocą popularnych stron w mediach społecznościowych. O pomoc w promocji zrzutki zorganizowanej przez policjanta została poproszona m. in. policjantka prowadząca bloga Z pamiętnika policjantki.

– To miało miejsce kilka dni temu. Zostałam poproszona o udostępnienie linku do zbiórki, ale od razu coś wzbudziło moje podejrzenia. Generalnie całość nie trzymała sie kupy. To miała być zbiórka na przeszczep nerki dla dziecka, które ucierpialo w wypadku samochodowym. Na moje pytanie o szczegóły wypadku w odpowiedzi uzyskałam wiadomość szczątkowa. Później dotarło do mnie dziwne info, że dowódca kompanii z WSPol zakazał tej zbiórki, bo coś z nią jest nie tak. O tych doniesieniach poinformowałam dziewczynę, która poprosiła mnie o udostępnienie informacji o zrzutce. Całe szczęście, że moja intuicja podpowiadała mi, że cała ta zbiórka może być oszustwem – mówi nam blogerka.

Jak ustaliliśmy, policjant został już skreślony z listy słuchaczy WSPol. To 32-latek, który na kurs podstawowy został skierowany z garnizonu łódzkiego.

Rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji, mł. insp. Joanna Kącka, poinformowała nas, że wobec 32-latka Komendant Rektor WSPol w Szczytnie w środę (21 sierpnia) wszczął postępowanie dyscyplinarne, a w czwartek (22 sierpnia) Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wdrożył postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia ze służby i niezwłocznie zawiesił go w czynnościach służbowych.

Czytytaj również: WSPol: “Przyszli oficerowie kształceni są zgodnie z oczekiwaniem Komendanta Głównego Policji”

 

Źródło: ochrona24.info, Facebook/Mundurowi Dziękują Rządowi

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PiotrdddddHonorataMaćkoEmeryt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
john
Gość
john

F I R M A Droga siostro, drogi bracie Chcesz niebieskie nosić gacie Mieć pistolet i kajdanki W pracy spędzać wszystkie ranki Na wypłatę mieć jałmużnę Obowiązki bardzo różne Dla przykładu dwudziestego Do kościoła marsz kolego Jedenasty gdy przychodzi Na nowennę czas nadchodzi Świątki, piątki i niedziele Będziesz spędzał wciąż w kościele To zadania podstawowe One są obowiązkowe Policjantem będziesz z nazwy To już zawód nie tak ważny Społeczeństwo z nas się śmieje Resort nie wie co się dzieje Związki pisma wysyłają Na odpowiedź wciąż czekają Do premiera się udają Lecz go w pracy nie zastają Starzy mają dość wszystkiego… Czytaj więcej »

Łysy
Gość
Łysy

Ale artysta. Dobry przykrywkowiec by z niego był.

M
Gość
M

Właśnie taką patologię przyjmują teraz do Policji. Jak on przeszedł psychotesty i rozmowę z psychologiem skoro jest „niepoczytalny”
Żenada….później można zobaczyć na filmikach obraz Polskiego funkcjonariusza który nie potrafi poradzić sobie z najprostszą sytuacją. Proponuję porozmawiać w środowisku, tam dopiero można się ciekawych rzeczy dowiedzieć, dobry materiał można zlepić na artykuł :))

ddddd
Gość
ddddd

Brawo !!! Serce mi się raduje jak widzę upadek tego niebieskiego cyrku. Szanowni komendanci to wY doprowadziliście do tego, że ta firma leży na dnie i ssie muł. O patologi w tej firmie, którą wY stworzyliście, wie już każdy. Każdy wie jaki bajzlem i fikcją statystyczną jest policja i każdy dobrze wie, że kariera, awans i zawodowa przyszłość w tej firmie to jeden wielki układ patologiczno korupcyjny a pagony oficerskie są owocem tego układu. Ale czego oczekiwać skoro bandyta za łapówkę albo przez protekcję tatusia z MO lub mamusi z SB dostaje się na oficerkę, zostaje oficerem, potem dalej poprzez… Czytaj więcej »

Emeryt
Gość

to był agent obcego wywiadu bo chciał poznać tajniki szkoleń polskich oficerów bo oni sa tacy mądrzy a póżniej zostaja kadrowcami rzecznikami prasowymi derrektorami biur ds równości płci, historii policji, biblioteki i innych ważnych wydziałów

Maćko
Gość
Maćko

Takie rzeczy tylko w PACANOWIE(nie obrażając miasta)

Honorata
Gość
Honorata

Ale jaja, to teraz już biorą takich z kuku na muniu ? Kurcze, pułkownik Kwiatkowski. Szkoda że nie zrobili go jednym z wielu mu podobnych komendantów lub naczelników, albo sam się nim nie zrobił. W obecnych czasach na pewno by zdołał.

ddddd
Gość
ddddd

Po co go wyrzucać z policji ? Awansować na kutwomendanta, będzie pasował do tego wałkarskiego środowiska kobinatorów, oszustów i hipokrytów tonących w oparach nepotyzmu, protekcji i prywaty. A jak się dobrze wykorzysta jego talent do oszustw do jeszcze chłop tak zmanipuluje statystyką policyjną, że KGP będzie się chwalić 200 % wykrywalności.

Piotr
Gość
Piotr

Będą jeszcze lepsi. !!! Czas po 20 latach na ewakuację?

Ostatnio dodane