KWP Katowice: Sprawdź czy zdasz testy do Policji

Policyjni instruktorzy podpowiedzą osobom zainteresowanym służbą w Policji jak przejść proces rekrutacji. Fot. KWP Katowice

Policyjni instruktorzy podpowiedzą osobom zainteresowanym służbą w Policji jak przejść proces rekrutacji. Fot. KWP Katowice

Już 28 sierpnia br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, wszystkie chętne osoby będą mogły osobiście sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom do Policji. Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z testem sprawności fizycznej oraz poznać, jak w praktyce wygląda rozmowa kwalifikacyjna do służby w formacji.

Jak informuje podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik prasowa śląskiej policji, inicjatywa powstał z myślą o potrzebach młodych ludzi – absolwentów szkół średnich planujących związać swoją drogę zawodową z Policją, a także wszystkich osobach, które chcą zasilić szeregi naszej formacji oraz sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby.

– Zainteresowani będą mieli możliwość praktycznego poznania dwóch istotnych etapów postępowania kwalifikacyjnego: testu sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Spotkanie będzie także okazją do uzyskania informacji dotyczących rekrutacji do służby, kryteriów doboru i wymaganych dokumentów – tłumaczy podinsp. Aleksandra Nowara.

Czytaj także:

Policja zaprasza na kawę i oferuje pracę. 3150 złotych na rękę po kursie podstawowym [WIDEO]

Mundurowi podpowiedzą jak przejść proces rekrutacji do Policji

– Przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwoli zainteresowanym na sprawdzenie swoich umiejętności i kondycji fizycznej, ale także na zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji. Natomiast praktyczne wskazówki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej przyczynią się do kształtowania umiejętności optymalnego prezentowania się kandydatów w procesie rekrutacji – podkreśla rzecznik prasowa.

Zajęcia prowadzone przez instruktorów i pracowników do spraw rekrutacji z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędą się 28 sierpnia 2019 r. o godz. 12:00 w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl. lub telefonicznie na nr 32 2001761.

– W przypadku dużego zainteresowania zostaną wyznaczone dodatkowe terminy zajęć – zapewniła podinsp. Aleksandra Nowara.

Czytaj również: Jak zostać oficerem Policji w 4 lata [PORADNIK]

 

Źródło: KWP Katowice

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kuba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kuba
Gość
Kuba

Sraczka przed 2020

Ostatnio dodane