Trump uzbroi pracowników szkół. Chce by ochroną zajmowali się byli żołnierze i policjanci

Trump

Trump

Donald Trump chce wesprzeć finansowo szkoły, które zdecydują się uzbroić swoich pracowników. To jeden z elementów opublikowanego przez Biały Dom planu ograniczenia strzelanin w szkołach. Prezydent USA poparł też uszczelnienie systemu sprawdzania nabywców broni, ale wycofał się z propozycji podniesienia minimalnego wieku nabywców broni ofensywnej.

Plan Donalda Trumpa przewiduje pomoc finansową rządu federalnego w szkoleniu pracowników szkół posługiwania się bronią. Mieliby w nią być wyposażeni wykwalifikowani wolontariusze. Prezydent USA zachęca też szkoły do zatrudniania jako ochroniarzy byłych żołnierzy i policjantów oraz wzywa władze stanowe do przyjęcia ustaw pozwalających policji odbierać broń osobom stanowiącym zagrożenie dla siebie i innych. Miałoby się to odbywać za zgoda sądu.

Sprawdź: Uzbrojeni w strzelby nauczyciel i uczeń pilnują wejścia do szkoły

Prezydent USA wyraża również poparcie dla zgłoszonej w Kongresie ustawy o usprawnieniu systemu sprawdzania przeszłości nabywców broni. W ogłoszonym przez Biały Dom planie nie ma jednak zapisu o podniesieniu do 21 lat minimalnego wieku wymaganego przy zakupie półautomatycznych karabinów typu AR-15. To właśnie z takiej broni sprawca niedawnej strzelaniny na Florydzie zastrzelił 17 osób. Zamiast podniesienia limitu prezydent USA zapowiada powołanie komisji, która ma przeanalizować te propozycję.

Czytaj również: Symulator ataku masowego mordercy dla nauczycieli w amerykańskich szkołach

Organizacje postulujące zwiększenie kontroli rynku broni w USA skrytykowały plan Donalda Trumpa, uznając go za niewystarczający. Z kolei Demokratyczny senator Bob Casey skomentował propozycje jako zniewagę ofiar przemocy z użyciem broni.

 

/bankier.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
USA: Nauczyciele w kolejce na strzelnice | OCHRONA24.info Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] Czytaj: Trump uzbroi pracowników szkół. Chce by ochroną zajmowali się byli żołnierze i policjanci […]

Ostatnio dodane